Vdes një ushtar amerikan në Kosovë

Vdes një ushtar amerikan në Kosovë

Një ushtar amerikan që shërbeu si pjesë e forcave të NATO-s në Kosovë, vdiq të shtunën në kampin Bondstill (Bondsteel). Rasti është duke u hetuar, ka ...
Hoyt Yee jep dorëheqje, vjen në Ballkan

Hoyt Yee jep dorëheqje, vjen në Ballkan

Brian Hoyt Yee, specialisti për Ballkanin i presidentit amerikan Donald Trump, ka dhënë dorëheqje nga posti i ndihmës të zëvendëssekretarit të Departa ...
Norvegjia hap dyert, ofron 4500 euro në muaj për të punuar në këto profesione

Norvegjia hap dyert, ofron 4500 euro në muaj për të punuar në këto profesione

Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka ofruar një mundësi të madhe për ...
Ja sa ishte vlera e arit që u vodh në një argjendari në Prishtinë

Ja sa ishte vlera e arit që u vodh në një argjendari në Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur të hënën në Rr. 'Tringë Smajli' në Prishtinë. Policia ka njoftuar se dy viktima (një mashkull dhe një femër) K/ ...
Qeveria e Kosovës e shqetësuar për vdekjen e dy vetëve afër Obiliqit

Qeveria e Kosovës e shqetësuar për vdekjen e dy vetëve afër Obiliqit

Qeveria e Republikës së Kosovës është e shqetësuar me informatat për vdekjen në rrethana të pasqaruara të dy qytetarëve në Babimoc të Obiliqit. Qev ...
Banorë të Babimocit tregojnë si i kanë gjetur dy të vdekurit në shtëpinë e tyre

Banorë të Babimocit tregojnë si i kanë gjetur dy të vdekurit në shtëpinë e tyre

Bashkëshorti dhe bashkëshortja G.M. dhe B.M. janë gjetur të vdekur në shtëpinë e vet në Babimoc tek Obiliqi, ka njoftuar sot rts duke u thirrur në bur ...
7 / 7 POSTS