Fotografi të rralla, kështu dukeshin kohë më parë Tuna e Elvana

Fotografi të rralla, kështu dukeshin kohë më parë Tuna e Elvana

Padyshim se Altuna Sejdiu – Tuna dhe Elvana Gjata janë dy nga artistet më të njohura të estradës. Ato kanë shumë vite në skenë dhe kanë sjellë vazhdi ...
Tahirsylaj flet për të ftohtin e këtij dimri

Tahirsylaj flet për të ftohtin e këtij dimri

Në emisionin 'Mirëmëngjesi Kosovë' në RTK, Sylë Tahirsylaj, ekspert i meteorologjisë, foli për parashikimin e motit dhe për atë se a do të jetë 2018-t ...
Zeka: Bizneset kanë pritur më shumë nga Qeveria e re

Zeka: Bizneset kanë pritur më shumë nga Qeveria e re

Përkundër pritjeve të investitorëve, qoftë të huaj, qoftë vendor, Qeveria nuk arriti gjatë vitit 2017 ta implementojë Ligjin për Investimet Strategjik ...
Kryesia e VV-së nuk i pranon dorëheqjet pa u diskutuar mospajtimet

Kryesia e VV-së nuk i pranon dorëheqjet pa u diskutuar mospajtimet

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), pas një mbledhjeje, që ka zgjatur rreth pesë orë, ka dalë me një qëndrim për dorëheqjet e fundit të disa prej f ...
Vendet e Kuintit ftojnë liderët e Kosovës të heqin dorë nga shfuqizimi i Gjykatës Speciale

Vendet e Kuintit ftojnë liderët e Kosovës të heqin dorë nga shfuqizimi i Gjykatës Speciale

Shtetet e Kuintit kanë shprehur shqetësimin e thellë me përpjekjet në Kuvendin e Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale për krime lufte, përkatës ...
5 / 5 POSTS