Pushimet luksoze të kryeministrit në Sant Moritz, vendin më të shtrenjtë në botë (Video)

Pushimet luksoze të kryeministrit në Sant Moritz, vendin më të shtrenjtë në botë (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pushuar në hotelin 'Carlton' në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në botë. Pu ...
Deputetët e VV-së dënohen me kusht me mbi 1 vit burgim

Deputetët e VV-së dënohen me kusht me mbi 1 vit burgim

Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka shqiptuar aktgjykimin për katër deputetët e Vetëvendosjes, të akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvendin ...
Tetëmbëdhjetë vitet e humbura të kombinatit Trepça

Tetëmbëdhjetë vitet e humbura të kombinatit Trepça

Gjiganti metalurgjik Trepça i ndarë në dy pjesë, në veriun e dominuar nga serbët dhe në jug me minatorë shqiptarë, për 18 vitet e pas luftës në Kosovë ...
Kosova mund të shkojë në zgjedhje të reja parlamentare

Kosova mund të shkojë në zgjedhje të reja parlamentare

Njohësit e çështjeve politike në vend vlerësojnë se Kosova mund të shkojë në zgjedhje të reja parlamentare edhe në vitin 2018. Analisti Mazllum Barali ...
Sot shpallet aktgjykimi ndaj katër deputetëve të VV-së

Sot shpallet aktgjykimi ndaj katër deputetëve të VV-së

Pak më shumë se dy vjet pas ngritjes së aktakuzës për hedhje të gazit në Kuvendin e Kosovës, katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje sot do të mësojnë ...
Arrestohet drejtori i Urbanizmit në Komunën e Gjilanit

Arrestohet drejtori i Urbanizmit në Komunën e Gjilanit

Valon Shefkiu, drejtori i Urbanizmit në Komunën e Gjilanit, është arrestuar para disa orëve dhe është ndaluar për 48 orë në Polici. Arrestimin e Shef ...
6 / 6 POSTS