1 2 3 4 5 23 30 / 226 POSTS
SHBA, e shqetësuar për ndikimin rus në Ballkan

SHBA, e shqetësuar për ndikimin rus në Ballkan

Mes shqetësimeve rreth shtimit të ndikimit rus, SHBA thonë se do të hartojnë një raport që analizon bashkëpunimin në fushën e sigurisë midis vendeve t ...
Liderët dëmtuan raportet me aleatët e Kosovës

Liderët dëmtuan raportet me aleatët e Kosovës

Veprimet e liderëve politikë dhe institucionalë të Kosovës kanë treguar se nuk kanë mirëkuptim karshi qëndrimeve të bashkësisë ndërkombëtare, lidhur m ...
Kërkohet pronari i parave të humbura në Pejë

Kërkohet pronari i parave të humbura në Pejë

Policia e Kosovës në Pejë njofton se më 18 dhjetor rreth orës 16:25, një qytetar ka lajmëruar në polici se në qendrën tregtare 'Meto Bajraktari' në Pe ...
Haradinaj: Dhënia e epilogut për demarkacionin nga kuvendi, hap pozitiv

Haradinaj: Dhënia e epilogut për demarkacionin nga kuvendi, hap pozitiv

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e quan hap pozitiv dhënien e epilogut për demarkacionin nga Kuvendi, pavarësisht nëse e ratifikon apo e hedh ...
‘Deri në 2009-ën kemi menaxhuar me territorin e kontestuar me Malin e Zi’

‘Deri në 2009-ën kemi menaxhuar me territorin e kontestuar me Malin e Zi’

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike po mban mbledhje ku po bëhet Shqyrtimi i Projektligjit për Ratifikimin e Marrëveshje ...
Rekord në Aeroportin e Prishtinës, 1.9 milionë pasagjerë këtë vit

Rekord në Aeroportin e Prishtinës, 1.9 milionë pasagjerë këtë vit

Aeroportit Ndërkombëtar i Prishtinës (ANP), 'Adem Jashari' edhe këtë vit është përgatitur për pritjen e udhëtarëve që vijnë në Kosovë për festat e fun ...
Ja sa është gjoba për hedhje të mjeteve piroteknike në Prishtinë

Ja sa është gjoba për hedhje të mjeteve piroteknike në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka nënshkruar urdhëresën për ndalimin e përdorimit të produkteve piroteknike në vendet e hapura publi ...
Veseli: Veprimet e djeshme konform ligjeve, s’duhet të lëkundet besimi në Kosovën

Veseli: Veprimet e djeshme konform ligjeve, s’duhet të lëkundet besimi në Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përmes një komunikate për media ka thënë se iniciativa e djeshme e 43 deputetëve për shfuqizimin e Specia ...
Anulohet mbledhja e Qeverisë ku do të diskutohej për Specialen

Anulohet mbledhja e Qeverisë ku do të diskutohej për Specialen

Mbledhja e qeverisë për të cilën pati informacione se do të mbahet në orën 14:00 është anuluar. Është anuluar mbledhja e qeverisë për të cilën kish ...
1 2 3 4 5 23 30 / 226 POSTS