1 21 22 23226 / 226 POSTS
Thaçi informohet për progresin rreth transformimit të FSK-së në FAK

Thaçi informohet për progresin rreth transformimit të FSK-së në FAK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Ramën, njofton kumtesa presid ...
Demarkacioni bashkë me gjetjet nga Qeveria do të procedohen në Kuvend

Demarkacioni bashkë me gjetjet nga Qeveria do të procedohen në Kuvend

Raporti rreth të gjeturave në lidhje me Marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, pritet t’i procedohet Qeverisë së Kosovës javën e ardh ...
Në Kosovë janë 113 persona të prekur nga sëmundja HIV

Në Kosovë janë 113 persona të prekur nga sëmundja HIV

Në botë sot do të shënohet Dita Botërore kundër AIDS-it. Edhe në Kosovë kjo ditë do të shënohet me aktivitete të ndryshme. Koordinatorja e organiza ...
Zbulohet letra lamtumirëse e Sllobodan Pralakut, ai kishte tri dëshira

Zbulohet letra lamtumirëse e Sllobodan Pralakut, ai kishte tri dëshira

I akuzuari për krime lufte në Bosnje dhe Hercegovinë, kroati Sllobodan Pralak, i cili në sallën e gjyqit të Tribunalit të Hagës piu helmin dhe në këtë ...
Qeveria do t’i mbulojë shpenzimet për mbrojtje juridike në Speciale

Qeveria do t’i mbulojë shpenzimet për mbrojtje juridike në Speciale

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbrojtjen e qytetareve që mund të jenë pjesë e akuzave nga dhomat e specializuara, duke mbuluar shpenzimet për m ...
Përmbytjet, mbi 300 të evakuuar, del dhe Vjosa nga shtrati (Foto)

Përmbytjet, mbi 300 të evakuuar, del dhe Vjosa nga shtrati (Foto)

E zhytur në ujë Shqipëria kaloi një natë të vështirë, por duket se më e keqja nuk ka mbaruar. Të paktën 315 persona janë evakuuar gjatë natës sipas Mi ...
1 21 22 23226 / 226 POSTS