LDK bojkoton fjalimin e presidentit

LDK bojkoton fjalimin e presidentit

Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk do të marrë pjesë në seancën ku presidenti i vendit, Hashim Thaçi do t’i adresohet deputetëve t ...
Haradinaj: Qeveria s’do t’ia japë asnjë cent KEK-ut për importim të rrymës

Haradinaj: Qeveria s’do t’ia japë asnjë cent KEK-ut për importim të rrymës

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj tha se gjendja energjetike në vend është në krizë dhe se në kohen kur e kanë marrë Qeverinë, gjendja në KEK ka ...
Presidenti Thaçi për autostradën: Po e ndërtojmë Kosovën Evropiane

Presidenti Thaçi për autostradën: Po e ndërtojmë Kosovën Evropiane

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përurimin e autostradës 'Arbën Xhaferi' e ka quajtur kënaqësi të jashtëzakonshme. Thaçi ka thënë se më këtë po ...
Paga e Ramush Haradinajt më e larta në rajon, ja shuma! (Dokument)

Paga e Ramush Haradinajt më e larta në rajon, ja shuma! (Dokument)

Kosova është i vetmi shtet në Ballkanin Perëndimor që akoma vazhdon të jetë i izoluari. Pavarësisht kësaj, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ësh ...
Inaugurohet segmenti i dytë i autostradës ‘Arbën Xhaferi’

Inaugurohet segmenti i dytë i autostradës ‘Arbën Xhaferi’

Në një ceremoni inauguruese është përuruar segmenti i dytë i autostradës 'Arbën Xhaferi', që do të lidhë Prishtinën me Shkupin. Kryeministri i vend ...
Meta: Vota në OKB nuk është qëndrim shtetëror

Meta: Vota në OKB nuk është qëndrim shtetëror

Një akuzë e rëndë vjen nga Presidenca pasi Shqipëria votoi kundër SHBA për çështjen e Jeruzalemit. Zëdhënësi i Presidentit, deklaron se kreu i shte ...
6 / 6 POSTS