Dreshaj: Dy herë na u vodh fitorja, nuk i përjashtoj protestat

Dreshaj: Dy herë na u vodh fitorja, nuk i përjashtoj protestat

Kandidati i AAK-së për komunën e Istogut, Gani Dreshaj ka folur rreth rezultatit përfundimtar të kësaj komune sipas KQZ-së. Ai thotë se është zhgënjy ...
Thaçi dhe Delawie nënshkruan marrëveshje prej 30 milionë dollarë

Thaçi dhe Delawie nënshkruan marrëveshje prej 30 milionë dollarë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie kanë nënshkruar amandamentimin e Mar ...
Vizat nuk hiqen as në muajin mars

Vizat nuk hiqen as në muajin mars

Premtimi i kryeministrit, Ramush Haradinaj se Kosovës do t’i hiqen vizat me BE-në në muajin mars të këtij viti pa u miratuar Demarkacioni me Malin e Z ...
BE-ja ua rikonfirmon vendeve të Ballkanit perspektivën evropiane

BE-ja ua rikonfirmon vendeve të Ballkanit perspektivën evropiane

Në Bruksel të hënën mbrëma është organizuar një takim joformal, në formën e një darke pune, e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimo ...
4 / 4 POSTS