Grafite kundër Albin Kurtit te selia e VV-së (Foto)

Grafite kundër Albin Kurtit te selia e VV-së (Foto)

Në hyrje të selisë së Lëvizjes Vetëvendosje, është parë një grafit, në të cilin shkruhet ‘S’ka babë ka ide’. Ky grafit vjen pas zhvillimeve të fund ...
Për shkak të Kosovës, Serbia i kërcënohet Maqedonisë

Për shkak të Kosovës, Serbia i kërcënohet Maqedonisë

Serbia do të mund të përdorë masa radikale në marrëdhëniet me Shkupin dhe të tërheqë njohjen e Maqedonisë me emrin e saj kushtetues nëse kryeministri ...
Mihrija hap zemrën, ja çfarë gjesti human bëri (Foto)

Mihrija hap zemrën, ja çfarë gjesti human bëri (Foto)

Këngëtarja Mihrije Braha sot është zgjuar me plot pozitivitet. Kjo se, ajo ka ndërmend të merr pjesë në një aksion humanitar që ka ditë që po reali ...
Aida Dërguti tregon nëse do të largohet nga Vetëvendosje

Aida Dërguti tregon nëse do të largohet nga Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje nuk mundi ta shijojë fitoren në qytetet e Prishtinës, Prizrenit dhe Kamenicës pasi pa u certifikuar rezultatet përfundimtare nga ...
Të dyshuarit për atentatin ndaj Vllasit i vazhdohet paraburgimi

Të dyshuarit për atentatin ndaj Vllasit i vazhdohet paraburgimi

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka vazhduar edhe për dy muaj masën e paraburgimit Murat Jashari dhe Avni Llumnica, të dyshuarve për rastin e sulmit ...
Shefqet Krasniqi sot përballet me akuzat për terrorizëm

Shefqet Krasniqi sot përballet me akuzat për terrorizëm

Pas rreth një viti kur është ngritur aktakuza ndaj tij, imami Shefqet Krasniqi është paraqitur sot në gjykatën e Prishtinës për t'u përballur me aktak ...
Aksident në dalje të Prishtinës, vetura hynë në lokal (Video)

Aksident në dalje të Prishtinës, vetura hynë në lokal (Video)

Mbrëmë në dalje të Prishtinës afër Kazermës Adem Jashari, ka ndodhur një aksident trafik ku shoferi pasi ka humbur kontrollin mbi mjetin ka hyrë në nj ...
Kuvendi i Kosovës mban seancën e radhës (LIVE)

Kuvendi i Kosovës mban seancën e radhës (LIVE)

Kuvendi i Kosovës sot po mban seancën plenare të radhës, ku në rend dite janë 9 pika. Rendi i ditës: Koha për deklarime jashtë rendit të ditës, ...
8 / 8 POSTS