1 2 10 / 12 POSTS
Shpërthim në Menhatën, arrestohet një person

Shpërthim në Menhatën, arrestohet një person

Departamenti i Policisë së Nju Jorkut ka thënë se, 'një mashkull është arrestuar', pas raportimeve për shpërthim në një terminal autobusësh në Menhatë ...
Prezantueset e njohura puthen në buzë, çmendet publiku (Foto)

Prezantueset e njohura puthen në buzë, çmendet publiku (Foto)

Silvia Toffani dhe Ilary Blasi jane dy moderatore të emisionit 'Verissimo' në Itali. Dy prezantueset janë puthur në buzë gjatë emisionit me të ftuar ...
Termocentrali ‘Kosova e Re’ finalizohet brenda javës

Termocentrali ‘Kosova e Re’ finalizohet brenda javës

Brenda javësh, Qeveria e Kosovës pritet të nënshkruajë kontratën me kompaninë amerikane 'ContourGlobal' për ndërtimin e termocentralit 'Kosova e Re', ...
Jep dorëheqje Aida Dërguti

Jep dorëheqje Aida Dërguti

Aida Dërguti ka dhënë dorëheqje nga detyra e kryetare së Qendrës së Lëvozjes Vetëvendosje në Vushtrri dhe nga anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvend ...
KQZ certifikon rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

KQZ certifikon rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka. Në këtë mbledhje, Komisioni Qendror i Zgjedhj ...
Arabia Saudite lejon hapjen e kinemave vitin e ardhshëm

Arabia Saudite lejon hapjen e kinemave vitin e ardhshëm

Qeveria e Arabisë Saudite ka thënë se do të lejojë shfaqjen e filmave komercialë gjatë vitit të ardhshëm. Arabia Saudite njihet si mbretëri konserv ...
Rrezikoi jetën për të humbur peshë, pas 11 muajve Big Mama bën një krahasim (Foto)

Rrezikoi jetën për të humbur peshë, pas 11 muajve Big Mama bën një krahasim (Foto)

Sigurisht të gjithë e mbani mend këngëtaren e njohur Big Mama që në fillim të karrierës së saj. Bigu në atë kohë ishte shumë e shëndoshë dhe ajo gjit ...
25 milionë euro, vlera e shpronësimeve në Shipitullë dhe Hade

25 milionë euro, vlera e shpronësimeve në Shipitullë dhe Hade

Vlera e përgjithshme e shpronësimeve në Shipitullë dhe në Hade të Obiliqit ka arritur së fundi në rreth 25 milionë euro, duke u rritur për 600 për qin ...
Petritsch: Kosova është pranë dështimit dhe shumë e ndarë

Petritsch: Kosova është pranë dështimit dhe shumë e ndarë

Ish - emisari special i BE-së për Kosovën Wolfgang Petritich në Deutsche Welle, në gjuhën serbe, ka thënë se 'Kosova është shumë e ndarë dhe buzë shka ...
Ndotja e ajrit, muaji dhjetor edhe më kritik

Ndotja e ajrit, muaji dhjetor edhe më kritik

Në Kosovë cilësia e ajrit vazhdon të jetë e njëjtë krahasuar me vitet tjera. Viti 2017 po e lë vendin me ajër të ndotur sikurse që e la viti 2016. ...
1 2 10 / 12 POSTS