1 2 10 / 15 POSTS
Suma, kryetar në tri mandate pa parti dhe pa fushatë

Suma, kryetar në tri mandate pa parti dhe pa fushatë

Në zgjedhjet e fundit lokale të mbajtura në Kosovë, me 22 tetor, në komunën e Hanit të Elezit, është zgjedhur, për herë të tretë radhazi, në krye të k ...
Luftimi i korrupsionit i takon Kosovës

Luftimi i korrupsionit i takon Kosovës

Bashkësia ndërkombëtare është në Kosovë për të ndihmuar, por lufta kundër korrupsionit u takon institucioneve vendore, është thënë të shtunën në Ditën ...
Haradinaj tash thotë se lajmi për viza vjen shpejt, e lëvizja e lirë pas disa muajsh

Haradinaj tash thotë se lajmi për viza vjen shpejt, e lëvizja e lirë pas disa muajsh

Lajmi pozitiv për liberalizimin e vizave për kosovarët, është çështje javësh, sipas kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se pas lajmit do të ...
Plas skandali te ‘Kënga Magjike’, këngëtari akuza të forta: Pazaret blejnë fitoren (Foto)

Plas skandali te ‘Kënga Magjike’, këngëtari akuza të forta: Pazaret blejnë fitoren (Foto)

Para fillimit të finales së spektaklit 'Kënga Magjike', kanë shpërthyer akuzat ndaj këtij eventi por edhe mënyrës se si zgjidhen finalistët. Mes at ...
Delawie: Duhet ta ndryshoni legjislacionin që ta luftoni korrupsionin

Delawie: Duhet ta ndryshoni legjislacionin që ta luftoni korrupsionin

Sot, në ngjarjen që shënon thuajse edhe fundin e ditëve kundër korrupsionit ka marrë pjesë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie. Ai tha ...
BE deklarohet për përfshirjen e SHBA-së në dialogun Kosovë – Serbi

BE deklarohet për përfshirjen e SHBA-së në dialogun Kosovë – Serbi

Kosova po hynë më vitin e tetë të dialogut me Serbinë. Ani pse ka pasur marrëveshje të shumta të nënshkruar në Bruksel nga palët përfshirëse, ato nuk ...
Aurela Hoxha me këtë pozë mund t’iu lër pa gjumë sonte (Foto)

Aurela Hoxha me këtë pozë mund t’iu lër pa gjumë sonte (Foto)

Aurela Hoxha edhe njëherë e vërteton se është një nga modelet më të bukura shqiptar. Ajo tërë kohen poston fotografi në rrjetet sociale, prej nga pro ...
E bën edhe Dhurata Dora, tregon të pasmet (Foto)

E bën edhe Dhurata Dora, tregon të pasmet (Foto)

Dhurata Dora është ndër këngëtaret më të reja të skenës muzikore, e cila ka bërë një ndryshim drastik me pamjen e saj. Që nga fillimi i karrierës der ...
Kosova humbi një aktor të madh si Blerim Peci, thonë Thaçi e Pacolli

Kosova humbi një aktor të madh si Blerim Peci, thonë Thaçi e Pacolli

Në orët e para të ditës së sotme ka ndërruar jetë aktori i njohur shqiptar, Blerim Peci. Ky i fundit mësohet se tash e një kohe vuante prej sëmundjes ...
Vritet një kosovar në Austri

Vritet një kosovar në Austri

Dita e enjte ka qenë fatale për një kosovar që jetonte në Austri. Indeksonline mëson se të enjten rreth orës 22:20, një llapjan është vrarë në kry ...
1 2 10 / 15 POSTS