‘Për 10 vjet shtet, Kosova është vend i reformave të vazhdueshme’

‘Për 10 vjet shtet, Kosova është vend i reformave të vazhdueshme’

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i cili po merr pjesë në Konferencën e Parisit, që po zhvillohet në kuadër të Forumit Ekonomik Ndërkom ...
Ta ndihmojmë Florent Hoxhën, vuan nga leukemia akute

Ta ndihmojmë Florent Hoxhën, vuan nga leukemia akute

Florent Hoxha, 20 vjeçare është nga fshati Krajkov, komuna e Drenasit është diagnostifikuar me sëmundjen e leukemisë dhe ka nevojë urgjente për ndihmë ...
Dha 1500 euro për nusen shqiptare, ajo i iku para martesës

Dha 1500 euro për nusen shqiptare, ajo i iku para martesës

Dhëndri i pafat nga Prokupla, Serbi, ka paguar 1.500 euro për një agjenci ndërmjetësues që t’ia gjente e t’ia dërgonte nga Shqipëria, ajo i ka ikur ng ...
Nisin hetimet ndaj ministrit Dardan Gashi, opozita kërkon shkarkimin

Nisin hetimet ndaj ministrit Dardan Gashi, opozita kërkon shkarkimin

Policia e Kosovës e ka dorëzuar në Prokurorinë Themelore të Gjakovës kallëzimin penal ndaj ministrit të Diasporës, Dardan Gashit, si dhe ish-kryetarit ...
Gati 1 mijë persona të prekur nga fruthi në Kosovë

Gati 1 mijë persona të prekur nga fruthi në Kosovë

Sëmundja epidemike e fruthit këtë vit ka prekur mbi afër 1 mijë persona në Kosovë. Për shtatë muaj janë trajtuar gjithsej 953 raste në Klinikën Infekt ...
Kosova s’merr pjesë në turneun e më të mirëve në Rusi pasi iu kërkua…

Kosova s’merr pjesë në turneun e më të mirëve në Rusi pasi iu kërkua…

Xhudistet nga Kosova nuk do të marrin pjesë në Mastersin e më të mirëve nga më të mirët, që më 16 e 17 dhjetor mbahet në St. Petersburg të Rusisë, pas ...
Shoferi i autobusit i dehur tapë, shkakton aksident në Gjilan

Shoferi i autobusit i dehur tapë, shkakton aksident në Gjilan

Një person nën ndikim të alkoolit pasi ka marrë nga garazhi autobusin, ka shkaktuar dëme materiale në dyert e garazhit dhe të oborrit, në rrugën kryes ...
7 / 7 POSTS