1 219 / 19 POSTS
SHBA: Zbulimi i vrimës së zezë do të hedhë dritë në njohjen e universit

SHBA: Zbulimi i vrimës së zezë do të hedhë dritë në njohjen e universit

Shkencëtarët në Shtetet e Bashkuara thonë se e kanë zbuluar vrimën e zezë më të largët që ndonjëherë është vëzhguar, i cili është një fenomen qiellor, ...
Haradinaj paraqet programin qeverisës për vitin 2017-2021

Haradinaj paraqet programin qeverisës për vitin 2017-2021

Kryeministri Ramush Haradinaj, gjatë prezantimit të programit të tij qeverisës për vitin 2017-2021, ka folur edhe për çështjen dialogut me Serbinë, pr ...
Viti 1967, gjashtë ditët që ndryshuan hartën e Lindjes së Mesme

Viti 1967, gjashtë ditët që ndryshuan hartën e Lindjes së Mesme

Lufta izraelito-arabe në qershor 1967, e ashtuquajtur Lufta Gjashtëditore ndryshoi radikalisht hartën e Lindjes së Mesme dhe shënoi një kthesë në hist ...
Mozzik dhe Loredana si dy ‘zogj’ të dashuruar (Foto)

Mozzik dhe Loredana si dy ‘zogj’ të dashuruar (Foto)

Mozzik dhe e dashura e tij Loredana duket se pushimet e tyre do t’i kalojnë së bashku. Këtë e ka bërë të ditur vet Loredana përmes disa 'Insta Stor ...
Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00

Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00

Pas diskutimeve për buxhetin 2018, kryeparlamentari Kadri Veseli, ka vendosur që seanca e radhës për buxhetin të mbahet të dielën. Shefi i grupit p ...
Labinot Tahiri për Albin Kurtin:  Nuk po i ka hije Kuvendit pa qenë edhe ti

Labinot Tahiri për Albin Kurtin: Nuk po i ka hije Kuvendit pa qenë edhe ti

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri ka dalë në mbrojtje të deputetit të VV-së, Albin Kurti. Tahiri përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se 'pol ...
Prifti që u arratis në Kosovë shpallet fajtor për abuzim me fëmijë

Prifti që u arratis në Kosovë shpallet fajtor për abuzim me fëmijë

Një ish-kryemurg që u arratis në Kosovë, për t’iu shmangur drejtësisë është dënuar për abuzimin e dhjetë djemve në një shkollë të udhëhequr nga katoli ...
Përplasje SHBA-Rusi për Kosovën në Twitter (Foto)

Përplasje SHBA-Rusi për Kosovën në Twitter (Foto)

Vizita e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në Ottawa të Kanadasë, ka ngjallur reagime të ashpra tek zyrtarët e ambasadës ruse në këtë shtet. Në ...
Engel: Kosova duhet të çlirohet nga pengesa e marrëveshjes së kufirit

Engel: Kosova duhet të çlirohet nga pengesa e marrëveshjes së kufirit

Çështja e kufirit të Kosovës me Malin e Zi ndodhet në Parlamentin e Kosovës, por shanset e miratimit të saj duken të vogla. Ligjvenësi amerikan Eliot ...
1 219 / 19 POSTS