1 2 10 / 19 POSTS
Gjykata Supreme refuzon ankesat e PDK-së në Prizren e Klinë

Gjykata Supreme refuzon ankesat e PDK-së në Prizren e Klinë

Gjykata Supreme ka vendosur sot lidhur me dy nga katër ankesat e subjekteve politike, përkatësisht lidhur me ankesën e Partisë Demokratike të Kosovës ...
FSK nisi misionin humanitar në Shqipëri

FSK nisi misionin humanitar në Shqipëri

Kontingjenti i parë i Forcës së Sigurisë së Kosovës sot ka filluar operacionin humanitar për t’u ndihmuar autoriteteve në Shqipëri në sanimin e pasoja ...
Pritjet në radhë për viza: ‘Ata që e bllokojnë Demarkacionin nuk kanë nevojë për termin’

Pritjet në radhë për viza: ‘Ata që e bllokojnë Demarkacionin nuk kanë nevojë për termin’

Fehmiu nga Podujeva, qytet jo larg Prishtinës, për të dytën ditë rresht bashkë me gruan, pret para Ambasadës gjermane, me shpresën se do të gjejë mësh ...
Përshkallëzohet situata në Bregun Perëndimor, 34 të lënduar – reagojnë liderët botërorë (Foto)

Përshkallëzohet situata në Bregun Perëndimor, 34 të lënduar – reagojnë liderët botërorë (Foto)

Protesta të dhunshme kanë shpërthyer në Betlehem pas vendimit të presidentit amerikan Donald Trump që ta njohë Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit, ...
Kryesimi i CEFTA-s, si Kosovë pa akronimin UNMIK

Kryesimi i CEFTA-s, si Kosovë pa akronimin UNMIK

Republika e Kosovës, vitin e ardhshëm pritet të jetë kryesuese e radhës së Marrëveshjes së Tregtisë së Lirë me Evropën Qendrore, e njohur me shkurtesë ...
KQZ-ja certifikon rezultatet e rrethit të dytë të zgjedhjeve

KQZ-ja certifikon rezultatet e rrethit të dytë të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të raundit të dyte për kryetarë të 12 komunave: Gjakovë, Gjilan, ...
Almeda sjell një foto të moçme me ‘Çënarin’ të pa publikuar më parë (Foto)

Almeda sjell një foto të moçme me ‘Çënarin’ të pa publikuar më parë (Foto)

Bukuroshja shqiptare Almeda Abazi është rikthyer në kohë. Viti 2015 për të duket se ka qenë shumë i suksesshëm andaj një nga momentet e atij viti e ...
Jul Deda: Më pushuan nga Portokalli, ndryshe s’do të ikja

Jul Deda: Më pushuan nga Portokalli, ndryshe s’do të ikja

Julian Deda është një ndër aktorët e humorit më të dashur për publikun shqiptar. Gjatë një interviste në Urbanus Blog, ai ka folur gjatë në lidhje ...
Rikthehet Leonora Jakupi, tani përkrahë këngëtarit të njohur (Foto)

Rikthehet Leonora Jakupi, tani përkrahë këngëtarit të njohur (Foto)

Leonora Jakupi dhe shumica e këngëtarëve të tjerë kanë filluar angazhimet e tyre për xhirimet e Vitit të Ri. Në një fotografi të postuar nga këngët ...
Demarkacioni përplas ashpër kryeministrin Haradinaj me LDK-në, ende pa ardhur në rend dite

Demarkacioni përplas ashpër kryeministrin Haradinaj me LDK-në, ende pa ardhur në rend dite

Ende pa ardhur në rend dite çështja e demarkacionit me Malin e Zi, kanë filluar përplasjet në mes të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, dhe ...
1 2 10 / 19 POSTS