1 2 10 / 15 POSTS
Nuk kalon në votim të parë projektligji për Buxhet 2018

Nuk kalon në votim të parë projektligji për Buxhet 2018

Deputetët e Kuvendit të Kosovës as pas më shumë se 24 orë diskutime nuk kanë arritur ta votojnë në lexim të parë buxhetin për vitin 2018. Kjo pasi nuk ...
Dënohet ‘Bechtel&Enka’ për vdekjen e punëtorit

Dënohet ‘Bechtel&Enka’ për vdekjen e punëtorit

Janë bërë më shumë se një muaj nga vdekja e punëtorit të 'Bechtel & Enka' Tafil Tafallari gjatë punës në autostradën Prishtinë – Shkup, 'Arbën Xhaferi ...
Debati për Buxhetin degradon në akuza e kundërakuza mes opozitës e pozitës

Debati për Buxhetin degradon në akuza e kundërakuza mes opozitës e pozitës

Seanca e për Projektligjin për Buxhetin e 2018-ës ka degraduar në akuza e kundërakuza mes deputetëve të opozitës dhe pozitës. Një debat i ashpër është ...
Një shtëpi e përmbysur (Video)

Një shtëpi e përmbysur (Video)

Një shtëpi e përmbysur në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, e cila është ndërtuar nga një sipërmarrës dhe ka kushtuar thuajse sa një vilë, synon të vizit ...
Luvri i Abu Dabit, muzeu i rrethuar me ujë në tre anët (Video)

Luvri i Abu Dabit, muzeu i rrethuar me ujë në tre anët (Video)

Hapjen e muzeut të tij të Luvrit në muajin e kaluar, Abu Dabi e festoi me një spektakël fishekzjarresh, që kompletohej me performanca artistësh dhe pr ...
Azem Sylës i vazhdohet paraburgimi që të mos ikë dhe të mos ndikojë në dëshmitarë

Azem Sylës i vazhdohet paraburgimi që të mos ikë dhe të mos ndikojë në dëshmitarë

Deri në janar do të mbes në paraburgim ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla. Një gjyqtar i procedurës paraprake i EULEX-it ia ka vazhduar ish-deputeti ...
Gjermania i jep Kosovës mbi 7 milionë euro grante

Gjermania i jep Kosovës mbi 7 milionë euro grante

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot ka nënshkruar dy marrëveshje me vlerë mbi 7 milionë euro me Bankën Gjermane për Zhvillim (KFW), të cilat dedikoh ...
Tërhiqet mbrojtësi i të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës

Tërhiqet mbrojtësi i të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës

Mbrojtësi i të dyshuarit, G.H për vrasjen e Aulon Zekës, është tërhequr nga mbrojtja, ka njoftuar Gjykata Themelore e Prishtinës. 'Gjatë seancës ës ...
Presidenti do t’iu drejtohet me një fjalim edhe deputetëve të Kuvendit

Presidenti do t’iu drejtohet me një fjalim edhe deputetëve të Kuvendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dje ka mbajtur një fjalim të gjatë para pjesëtarëve të FSK-së. Zyra për Informim e Presidentit ka thënë për Kosova ...
Profesionet e liderëve evropianë, do t’iu habis kryeministri i Suedisë

Profesionet e liderëve evropianë, do t’iu habis kryeministri i Suedisë

Duket se, pak a shumë, çdo lloj diplome do të të ndihmojë që të ecësh në korridoret e pushtetit politik të Evropës. Një hartë e përpiluar së fundmi ng ...
1 2 10 / 15 POSTS