1 2 10 / 15 POSTS
Një muaj paraburgim për të dyshuarin e plagosjes në Gjilan

Një muaj paraburgim për të dyshuarin e plagosjes në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, për caktimin e masës së paraburgimit për të pandehurin L.U. I n ...
LDK dorëzoi ankesën në Gjykatën Supreme për vendimin e PZAP-it

LDK dorëzoi ankesën në Gjykatën Supreme për vendimin e PZAP-it

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dorëzuar ankesën e saj në Gjykatën Supreme në lidhje me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa i cili ...
Yjet e estradës që u larguan nga muzika për t’iu përkushtuar fesë

Yjet e estradës që u larguan nga muzika për t’iu përkushtuar fesë

Gjenerata të shumta u rritën me muzikën e tyre. Mirëpo, me kalimin e viteve disa artistë të njohur të estradës të cilët ishin ndër më të njohurit për ...
Thaçi: Gjykata Speciale nuk do të mund të arrijë të bëjë atë që e proklamon

Thaçi: Gjykata Speciale nuk do të mund të arrijë të bëjë atë që e proklamon

Në fjalimin e tij të fundvitit para pjesëtarëve të FSK-së, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka lënë pa përmendur edhe për Gjykatën Speciale. ...
ZICO TV, 10 vite me ju

ZICO TV, 10 vite me ju

ZICO TV shënon sot dekadën e parë, 10-vjetorin e fillimit të transmetimit televiziv. ZICO TV ka nisur zyrtarisht transmetimet si një kanal tematik ...
Thaçi: Kosova duhet ta themelojë ushtrinë e saj

Thaçi: Kosova duhet ta themelojë ushtrinë e saj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalimin e fundvitit para pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, tha se Kosova duhet ta themelojë ushtrin ...
Enca Haxhia vë në plan të parë të pasmet (Foto)

Enca Haxhia vë në plan të parë të pasmet (Foto)

Enca Haxhia edhe një herë ka tentuar të dëshmojë se është prej femrave më joshëse. Këngëtarja shqiptare, Enca Haxhia, në prag të një koncerti shfry ...
Veseli: Leni pallavrat rreth Demarkacionit

Veseli: Leni pallavrat rreth Demarkacionit

Kosova duhet t’i shënjojë sa më shpejtë vijat e saj kufitare, përfshi edhe Demarkacionin me Malin e Zi dhe me Serbinë, ka deklaruar kryetari i Kuvendi ...
Kuvendi debaton për buxhetin 2018 (LIVE)

Kuvendi debaton për buxhetin 2018 (LIVE)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare, ku do të shqyrtojë për herë të parë Projektligjin për buxhetin e Kosovës për vitin 2018. Në këtë seancë do ...
‘New Rules’ e Dua Lipës – kënga më e mirë e vitit 2017

‘New Rules’ e Dua Lipës – kënga më e mirë e vitit 2017

Prestigjiozja amerikane 'Time' e ka përzgjedhur këngën 'New Rules' të Dua Lipës si këngën më të mirë të vitit 2017. 'New Rules' e Lipës e lansuar n ...
1 2 10 / 15 POSTS