1 2 10 / 13 POSTS
Pushtet e opozitë të çakorduara rreth Demarkacionit

Pushtet e opozitë të çakorduara rreth Demarkacionit

Qeveria e Kosovës nuk ka reflektuar me një qëndrim unik në lidhje me gjetjet e prezantuara nga Komisioni Shtetëror për Shënjimin e vijës kufitare, sa ...
Stefanoviq: Vuçiq e ka larguar Serbinë nga veriu i Kosovës

Stefanoviq: Vuçiq e ka larguar Serbinë nga veriu i Kosovës

Marrëveshjet që i kam arritur në Bruksel nuk janë akt njohjeje të pavarësisë së Kosovës dhe në kohën time nuk është nënshkruar anojë marrëveshje, thot ...
A e keni ditur se nga cila sëmundjeje vuan ‘Kemali’? Ai së shpejti do të hyjë në operacion

A e keni ditur se nga cila sëmundjeje vuan ‘Kemali’? Ai së shpejti do të hyjë në operacion

Aktori i njohur turk, Burak Özçivit, prej pak kohësh ka nisur xhirimet për serialin e ri 'Can Feda'. Vazhdimisht, ai i ka ndërprerë xhirimet për shka ...
Mc Kresha dhe Offchestra kalojnë kufijtë shqiptar me këngën e re (Video)

Mc Kresha dhe Offchestra kalojnë kufijtë shqiptar me këngën e re (Video)

Grupi i njohur muzikor, Offchestra, javën që lamë pas kanë publikuar projektin e tyre më të ri ‘Jena pa’, të cilin e sollën në bashkëpunim me reperin ...
KDI: Punëtorët pa të drejta, përballen me shkelje të rënda në punë

KDI: Punëtorët pa të drejta, përballen me shkelje të rënda në punë

Në kuadër të 'Javës Kundër Korrupsion 2017', Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) , ka shpalosur sot raportin 'Punëtorët që (s)kanë të drejta', si një ...
PZAP hedh poshtë ankesat e LDK-së dhe PDK-së për Prishtinën dhe Prizrenin

PZAP hedh poshtë ankesat e LDK-së dhe PDK-së për Prishtinën dhe Prizrenin

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur poshtë ankesat e Lidhjes Demokratike të Kosovës të parashtruara në lidhje me rezultatin e ...
Magjia e Hënës së Ftohtë! (Foto)

Magjia e Hënës së Ftohtë! (Foto)

Pamje mbresëlënëse janë kapur nga qiejt e shndritshëm të natës në të gjithë botën, duke treguar një nga tre superhënat që do të ndodhin këtë dimër, dh ...
Erdogan: Biznesmenët që e largojnë pasurinë kryejnë ‘tradhti’

Erdogan: Biznesmenët që e largojnë pasurinë kryejnë ‘tradhti’

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se biznesmenët që përpiqen ta largojnë pasurinë jashtë vendit, kryejnë 'tradhti'. Gjatë një ra ...
Stadiumi Kombëtar te Parku i Bizneseve në Drenas, 14 km larg Prishtinës

Stadiumi Kombëtar te Parku i Bizneseve në Drenas, 14 km larg Prishtinës

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot që stadiumi kombëtar i Kosovës të ndërtohet në Drenas. Kabineti qeveritar miratoi propozim vendimin e Ministrisë ...
Hoxhaj: Nuk pashë gjetje të reja nga raportimi i Komisionit për Demarkacion

Hoxhaj: Nuk pashë gjetje të reja nga raportimi i Komisionit për Demarkacion

Zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj ka thënë se nuk ka parë ndonjë qartësi të re nga raportimi i Komisionit për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Z ...
1 2 10 / 13 POSTS