1 2 10 / 15 POSTS
Me trendin e rritjes ekonomike, Kosova 60 vjet larg vendeve të BE-së

Me trendin e rritjes ekonomike, Kosova 60 vjet larg vendeve të BE-së

Vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë Kosovën, do t’iu duhen deri në gjashtë dekada, në mënyrë që nivelet e të ardhurave të kapin ato të Bashkimi ...
KQZ vendos: Më 17 dhjetor do të ketë rivotim në Istog

KQZ vendos: Më 17 dhjetor do të ketë rivotim në Istog

Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur që më 17 dhjetor të mbahet rivotimi për rundin e dytë e zgjedhjeve për kryetar në Komunën e Istogut. Kryetar ...
‘Patriotizmi folklorik’ i marrëveshjeve Kosovë – Shqipëri

‘Patriotizmi folklorik’ i marrëveshjeve Kosovë – Shqipëri

Dhjetëra marrëveshje të nënshkruara ndërmjet dy qeverive, të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, po konsiderohen nga analistë, ekspertë të ekonomisë, përf ...
Alma Lama për Kosovën përplaset me ambasadorin serb në Itali (Video)

Alma Lama për Kosovën përplaset me ambasadorin serb në Itali (Video)

Ambasadori i Serbisë në Itali, Goran Aleksic, ka bërë një veprim jo të pranueshëm për disa në Universitetin La Sapienza, kur insistoi të merrte fjalën ...
Nuk ka fitues në ‘Camp Nou’, Barcelona ndalet edhe nga Celta Vigo (Video)

Nuk ka fitues në ‘Camp Nou’, Barcelona ndalet edhe nga Celta Vigo (Video)

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 në përballje me Celta Vigon. Lideri aktual i La Ligas, rrezikoi për herë të parë në këtë takim ...
‘Rrugëtim pas rrugëtimi’ kështu duket edhe sot Shyhrete Behluli (Foto)

‘Rrugëtim pas rrugëtimi’ kështu duket edhe sot Shyhrete Behluli (Foto)

Shyhrete Behluli është këngëtarja e njohur shqiptare e muzikës popullore e cila ndryshe njihet edhe si një nga këngëtaret më të dashura për publikun. ...
Emergjencat Civile: Po bie intensiteti i shiut. Rreziku, Vlora dhe Fieri

Emergjencat Civile: Po bie intensiteti i shiut. Rreziku, Vlora dhe Fieri

Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile ka raportuar për situatën nga përmbytjet, duke theksuar se 'mbi vendin tonë ka vijuar mot me reshje shiu ...
Mustafa bën homazhe tek shtatorja e presidentit Rugova

Mustafa bën homazhe tek shtatorja e presidentit Rugova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Musatafa, së bashku me anëtarët e Kryesisë së kësaj partie, kanë bërë të shtunën homazhe tek shtatorja ...
Haradinaj: Jeta dhe vepra e Rugovës ka qenë lajm i mirë për Kosovën

Haradinaj: Jeta dhe vepra e Rugovës ka qenë lajm i mirë për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek varrit i ish-Presidentit, Ibrahim Rugova me rastin e ditëlindjes së tij. Haradinaj tha ...
Në Havai kryhet testi i parë alarmues atomik prej Luftës së Ftohtë

Në Havai kryhet testi i parë alarmues atomik prej Luftës së Ftohtë

Shteti amerikan, Havai, e ka kryer një test të sistemit të alarmit për sulm atomik, për të parën herë prej Luftës së Ftohtë, derisa janë ngritur tensi ...
1 2 10 / 15 POSTS