1 2 10 / 12 POSTS
Tirana nën ujë, pamje të filmuara me ‘dron’ (Video)

Tirana nën ujë, pamje të filmuara me ‘dron’ (Video)

Motit me reshje të dendura, që solli edhe përmbytje në pjesën më të madhe të vendit, nuk i shpëtoi as kryeqyteti. Madje, mbrëmjen e kaluar, autostrad ...
Tribunali i Hagës nis hetime rreth vdekjes së Pralak

Tribunali i Hagës nis hetime rreth vdekjes së Pralak

Tribunali i Hagës ka nisur një hetim të pavarur, i cili do të plotësojë hetimet tashmë të filluara nga autoritetet holandeze, lidhur me vdekjen e Sllo ...
Supremja e aprovon kërkesën e PZAP, Istogu në rivotim

Supremja e aprovon kërkesën e PZAP, Istogu në rivotim

Gjykata Supreme ka vendosur lidhur me ankesat e subjekteve politike, Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ...
‘Shkodrania’ feston ditëlindjen, publikon një foto seksi nga vetura (Foto)

‘Shkodrania’ feston ditëlindjen, publikon një foto seksi nga vetura (Foto)

Linda Jarani është njëra ndër aktoret më të njohura shqiptare. Ajo u bë e njohur me rolin e saj si 'Shkodrania' në serialin komik 'O sa mirë'. P ...
Qeveria e Kosovës do të ketë flamurin e vet, krahas atij Shtetëror

Qeveria e Kosovës do të ketë flamurin e vet, krahas atij Shtetëror

Në mbledhjen e sotshme Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për themelimin e komisionit i cili do të merret me hartimin e Rregullores për flamurin dallue ...
Pas fjalëve për divorcin, Tuna merr këtë vendim të papritur

Pas fjalëve për divorcin, Tuna merr këtë vendim të papritur

Nga një çift i lumtur, Tuna dhe Patris së fundmi janë vënë në qendër të thashethemeve për një ndarje mes tyre. Por ende as këngëtarja dhe as bashkësh ...
Thaçi informohet për progresin rreth transformimit të FSK-së në FAK

Thaçi informohet për progresin rreth transformimit të FSK-së në FAK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Ramën, njofton kumtesa presid ...
Demarkacioni bashkë me gjetjet nga Qeveria do të procedohen në Kuvend

Demarkacioni bashkë me gjetjet nga Qeveria do të procedohen në Kuvend

Raporti rreth të gjeturave në lidhje me Marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, pritet t’i procedohet Qeverisë së Kosovës javën e ardh ...
Në Kosovë janë 113 persona të prekur nga sëmundja HIV

Në Kosovë janë 113 persona të prekur nga sëmundja HIV

Në botë sot do të shënohet Dita Botërore kundër AIDS-it. Edhe në Kosovë kjo ditë do të shënohet me aktivitete të ndryshme. Koordinatorja e organiza ...
Zbulohet letra lamtumirëse e Sllobodan Pralakut, ai kishte tri dëshira

Zbulohet letra lamtumirëse e Sllobodan Pralakut, ai kishte tri dëshira

I akuzuari për krime lufte në Bosnje dhe Hercegovinë, kroati Sllobodan Pralak, i cili në sallën e gjyqit të Tribunalit të Hagës piu helmin dhe në këtë ...
1 2 10 / 12 POSTS