1 2 3 15 10 / 142 POSTS
Lë veturën në autolarje, ia merr një i panjohur duke u prezantuar si i afërm

Lë veturën në autolarje, ia merr një i panjohur duke u prezantuar si i afërm

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se është vjedhur një veturë dje në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:30. Ank ...
Haradinaj: Shumë turizëm, dje tre ministra në Paris

Haradinaj: Shumë turizëm, dje tre ministra në Paris

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me të ardhur në qeveri ka pasur vërejtje për ministrat e tij të cilët kanë munguar në seancë. 'Nëse një mi ...
Gjykata vendos për njeriun që pranonte gjykim veç me ligje të Allahut

Gjykata vendos për njeriun që pranonte gjykim veç me ligje të Allahut

Gjykata në Prishtinë shpalli sot vendimin e saj për të akuzuarin për terrorizëm Artan Kadriu. Trupi gjykues në krye me gjyqtaren Valbona Selimi shp ...
Pas krizës me qymyr, rryma pritet të shtrenjtohet

Pas krizës me qymyr, rryma pritet të shtrenjtohet

Energjia elektrike mund të shtrenjtohet për rreth 20 për qind, nëse furnizimi vazhdon të mbulohet nga importi, thonë zyrtarë të Zyrës së Rregullatorit ...
Grafite kundër Albin Kurtit te selia e VV-së (Foto)

Grafite kundër Albin Kurtit te selia e VV-së (Foto)

Në hyrje të selisë së Lëvizjes Vetëvendosje, është parë një grafit, në të cilin shkruhet ‘S’ka babë ka ide’. Ky grafit vjen pas zhvillimeve të fund ...
Për shkak të Kosovës, Serbia i kërcënohet Maqedonisë

Për shkak të Kosovës, Serbia i kërcënohet Maqedonisë

Serbia do të mund të përdorë masa radikale në marrëdhëniet me Shkupin dhe të tërheqë njohjen e Maqedonisë me emrin e saj kushtetues nëse kryeministri ...
Mihrija hap zemrën, ja çfarë gjesti human bëri (Foto)

Mihrija hap zemrën, ja çfarë gjesti human bëri (Foto)

Këngëtarja Mihrije Braha sot është zgjuar me plot pozitivitet. Kjo se, ajo ka ndërmend të merr pjesë në një aksion humanitar që ka ditë që po reali ...
Aida Dërguti tregon nëse do të largohet nga Vetëvendosje

Aida Dërguti tregon nëse do të largohet nga Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje nuk mundi ta shijojë fitoren në qytetet e Prishtinës, Prizrenit dhe Kamenicës pasi pa u certifikuar rezultatet përfundimtare nga ...
Të dyshuarit për atentatin ndaj Vllasit i vazhdohet paraburgimi

Të dyshuarit për atentatin ndaj Vllasit i vazhdohet paraburgimi

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka vazhduar edhe për dy muaj masën e paraburgimit Murat Jashari dhe Avni Llumnica, të dyshuarve për rastin e sulmit ...
Shefqet Krasniqi sot përballet me akuzat për terrorizëm

Shefqet Krasniqi sot përballet me akuzat për terrorizëm

Pas rreth një viti kur është ngritur aktakuza ndaj tij, imami Shefqet Krasniqi është paraqitur sot në gjykatën e Prishtinës për t'u përballur me aktak ...
1 2 3 15 10 / 142 POSTS