1 2 3 4 5 113 30 / 1123 POSTS
Haradinaj: Jemi të gatshëm t’i pranojmë Kosovarët që shkuan në ISIS

Haradinaj: Jemi të gatshëm t’i pranojmë Kosovarët që shkuan në ISIS

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shfaqur gatishmërinë që Kosova t’i riatdhesojë kosovarët që janë rekrutuar dhe kanë shkuar në luftërat në ...
KQZ-ja i certifikon rezultatet për 37 kuvende komunale, përveç Vushtrrisë

KQZ-ja i certifikon rezultatet për 37 kuvende komunale, përveç Vushtrrisë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së sotme ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për 37 Kuvendet Komunale që u mbajtën më ...
Pagoi afro 40 mijë euro, për Ferrarin e djegur (Foto)

Pagoi afro 40 mijë euro, për Ferrarin e djegur (Foto)

Gjatë një ankandi në Shtetet e Bashkuara, një ofertues ka dhënë afro 40 mijë euro për një Ferrari 512 që është i djegur dhe në gjendje të keqe. M ...
Bentley teston modelin e ri, të kamufluar si Porsche Panamera (Video)

Bentley teston modelin e ri, të kamufluar si Porsche Panamera (Video)

Ishte raportuar se Porsche është duke e testuar modelin e ri Panamera, por njohësit kanë reaguar shpejtë pasi diçka nuk ishte në rregull me këtë vet ...

Limaj: Demarkacioni shpejt do ta marrë epilogun e vet

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj thotë se shumë shpejt do t’i japin zgjidhje demarkacionit me Malin e Zi, si kushti i vetëm për liberalizi ...
Mësoni përse ky është çaji më i kërkuar në botë!

Mësoni përse ky është çaji më i kërkuar në botë!

Çaji i gjelbër i llojit Matcha prodhohet në krahinat japoneze Nishio dhe Uji, dhe falë përbërësve shërues, është një ndër çajet aktualisht më të kër ...
Oda Amerikane kërkon nga bizneset e Pejës të ndihmojnë në luftimin e korrupsionit

Oda Amerikane kërkon nga bizneset e Pejës të ndihmojnë në luftimin e korrupsionit

Bizneset duhet të kontribuojnë në parandalimin dhe luftimin e korrupsionit në shoqërinë kosovare, duke raportuar sjelljet korruptive përmes mekanizmav ...
Të premten e të shtunën në Vlorë e Fier priten përmbytje

Të premten e të shtunën në Vlorë e Fier priten përmbytje

Instituti i Gjeoshkencave paralajmëron mundësinë e përmbytjeve në disa qytete të vendit. Shkak janë reshjet e shiut që pritet të jenë të dendura për p ...
15 gjërat që kurrë nuk duhet t’i vendosni në mikrovalë

15 gjërat që kurrë nuk duhet t’i vendosni në mikrovalë

Kjo është një listë e materialeve që nuk duhet futur kurrë në mikrovalë. Mikrovalët janë bërë pjesë e madhe e jetës sonë dhe një kuzhinë thelbëso ...
Moda e tatuazheve, futbollistët më të vizatuar (Foto)

Moda e tatuazheve, futbollistët më të vizatuar (Foto)

David Beckham ka qenë ndër të parët, e më pas u kthye në një modë. Sot, pjesa më e madhe e futbollistëve janë të mbushur me tatuazhe, kush më shumë e ...
1 2 3 4 5 113 30 / 1123 POSTS