1 2 3 4 10 / 34 POSTS
‘Kosova dhe Shqipëria të angazhohen në zbardhjen e ngjarjes së Kumanovës’

‘Kosova dhe Shqipëria të angazhohen në zbardhjen e ngjarjes së Kumanovës’

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, familjarët e të vrarëve dhe të dënuarve në rastin 'Kumanova', protestuan sot kundër dënimit të Grupit të Kumano ...
Ja si e urojnë 28 Nëntorin futbollistët e Kombëtares (Foto)

Ja si e urojnë 28 Nëntorin futbollistët e Kombëtares (Foto)

Kuqezi ashtu si ngjyrat që ata mbajnë në fanellën e tyre por dhe në zemër. Në këtë 28 nëntor, futbollistët e Kombëtares kanë mbushur sërish me ngjy ...
Harta e Shqipërisë para 105 viteve dhe sot (Foto)

Harta e Shqipërisë para 105 viteve dhe sot (Foto)

Sot mbushën 105 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë më 1912 në Vlorë. Shpallja e pavarësisë së Shqipërisë erdhi pas përpjekjeve gati 500 vjeç ...
Hitet që këndohen për 28 Nëntor (Vdeo)

Hitet që këndohen për 28 Nëntor (Vdeo)

28 Nëntori që ndryshe njihet edhe si 'Dita e flamurit' është një ditë e veçantë për shqiptarët në mbarë botën, sepse në këtë datë të vitit 1912 u sh ...
Nipi i Idriz Seferit: Lutfi Haziri është hero i gjallë, Zoti e nderoftë që e vendosi shtatoren në qendër të Gjilanit – 28 nëntor 2017

Nipi i Idriz Seferit: Lutfi Haziri është hero i gjallë, Zoti e nderoftë që e vendosi shtatoren në qendër të Gjilanit – 28 nëntor 2017

'Unë dhe krejt familja nuk dimë me tregu dashninë dhe emocionin e ditës së djeshme. Nuk e harroj deri të vdesim. Zoti e nderoftë njeriun e gjallë që p ...
Jennifer Lopez imazhi më i ri i ‘Guess’ (Foto)

Jennifer Lopez imazhi më i ri i ‘Guess’ (Foto)

Këngëtarja dhe aktorja e njohur botërore, Jennifer Lopez është emër shumë i kërkuar edhe nga brendet e njohura. Shumë herë, JLo është përfolur në ...

Urimi i Kryetarit Limaj për festat e 28 Nëntorit

Qytetarëve me një urim për Festën e Pavarësisë iu drejtua sot edhe kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj. 'Të dashur qytetarë, 28 Nëntor ...
Alban Skënderaj dhe Miriam Cani sjellin ‘Dhuratën’ e tyre (Video)

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani sjellin ‘Dhuratën’ e tyre (Video)

Një projekt muzikor është paralajmëruar këto ditë nga çifti Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Pas 4 vitesh nga projekti i tyre i fundit i përbashk ...
Shqiptarë nga Prishtina, Shkupi e Çamëria bashkohen në Morinë për Pavarësinë

Shqiptarë nga Prishtina, Shkupi e Çamëria bashkohen në Morinë për Pavarësinë

Nën brohoritjen 'Me Shqipëri s'pranojmë kufi', qytetarë nga Prishtina, Shkupi e Çamëria janë bashkuar në Morinë, kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë pë ...
OBSH: Epidemi alarmante e HIV-it në Evropë

OBSH: Epidemi alarmante e HIV-it në Evropë

Numri i njerëzve të rinj të diagnostikuar me HIV në Evropë ka arritur nivelin më të lartë në vitin 2016 prejse kanë nisur regjistrimet. Në një rapo ...
1 2 3 4 10 / 34 POSTS