1 2 3 5 10 / 41 POSTS
Ahmeti e Haskuka u gëzohen vendimeve për mos-rinumërim të votave

Ahmeti e Haskuka u gëzohen vendimeve për mos-rinumërim të votave

Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur që të mos shkojë në rinumërim të votave në dy komunat e mëdha të Kosovës, në kryeqytet dhe në Prizren, edhe përk ...
Të dielën nis numërimi i votave me kusht dhe me postë

Të dielën nis numërimi i votave me kusht dhe me postë

Të dielën në orën 10:00 paradite, në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedhjet për kryetar të Ko ...
Kur fëmijët mbesin vetëm me babin në shtëpi (Foto)

Kur fëmijët mbesin vetëm me babin në shtëpi (Foto)

Nuk ka dyshim se nëna dhe babai kujdesen për fëmijët e tyre shumë ndryshe nga njëri-tjetri. Nëse nënat dinë se si të kujdesen instinktivisht pë ...
Thaçi fton Vuçiqin për vizitë në Prishtinë

Thaçi fton Vuçiqin për vizitë në Prishtinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ende nuk ka pranuar ndonjë ftesë nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq për të vizituar Beogradin. ...
Shaqiri shënon gol të ‘çmendur’ ndaj Crystal Palace (Video)

Shaqiri shënon gol të ‘çmendur’ ndaj Crystal Palace (Video)

Sulmuesi anësor me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri ka shënuar golin e radhës në kampionatin anglez, Ligën Premier. Stoke City është duke ...
Ja ku e pret i dashuri Dafinën gjatë koncerteve (Foto)

Ja ku e pret i dashuri Dafinën gjatë koncerteve (Foto)

Dafina Zeqiri është këngëtarja kosovare e cila së fundi ka depërtuar në tregun e huaj. Madje, të gjitha krijimet ajo ia dedikon këtij tregu, ...
Lirohen Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu

Lirohen Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu

Gjykata e Apelit ka vendosur t’i lirojë nga paraburgimi Albin Kurtin, Albulena Haxhiun dhe Donika Kadaj-Bujupin. KALLXO.com merr vesh se vendimi pë ...
Hulumtimi ka treguar: Birra ‘ujit’ mendjen, ‘shuan’ memorien

Hulumtimi ka treguar: Birra ‘ujit’ mendjen, ‘shuan’ memorien

Hulumtimi i paradokohshëm i Universitetit Ilinois ka zbuluar se konsumimi i birrës mund t’i bëjë njerëzit më të mençur, aq më parë kur është e n ...
S’ka rinumërim të votave në Prizren e në Prishtinë, vendos Gjykata Supreme

S’ka rinumërim të votave në Prizren e në Prishtinë, vendos Gjykata Supreme

Gjykata Supreme e Kosovës, ka marrë vendim për të rrëzuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimin e votave në Prizren. ...
Ushqimet që dëmtojnë dhëmbët tuaj

Ushqimet që dëmtojnë dhëmbët tuaj

Të gjithë ne duam të kemi një buzëqeshje rrëzëllitëse, dhe për një rezultat të tillë sigurohemi të bëjmë gjithçka. Refuzojmë ushqime të ëmbla d ...
1 2 3 5 10 / 41 POSTS