1 2 3 7 10 / 62 POSTS
Miley Cyrus shtatzënë! (Foto)

Miley Cyrus shtatzënë! (Foto)

Duke filluar festën e ditës së Falënderimeve, këngëtarja publikoi një fotografi në Instagram ku fokusin e mori stomaku i saj. 25 vjeçarja ka publik ...
Pse Kurti, Kadaj-Bujupi e Haxhiu nuk u arrestuan sot siç kërkoi Gjykata

Pse Kurti, Kadaj-Bujupi e Haxhiu nuk u arrestuan sot siç kërkoi Gjykata

Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi e Albulena Haxhiu, pa ndonjë shqetësim, janë futur në objektin e Kuvendit të Kosovës dhe kanë marrë pjesë në seancë. ...
​Minxhozi: Kosova dhe Shqipëria janë të bashkuara, kanë synim BE-në

​Minxhozi: Kosova dhe Shqipëria janë të bashkuara, kanë synim BE-në

Ambasada e Shqipërisë në Kosovë, shënoi 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë eveniment të ftuar ishin mbi 1500 zyrtarë të lar ...
Ministrja Freeland: Mund të llogarisni në përkrahjen e Kanadasë

Ministrja Freeland: Mund të llogarisni në përkrahjen e Kanadasë

Presidenti i Kosovës,Hashim Thaçi, në kuadër të takimeve me zyrtarët më të lartë të shtetit të Kanadasë, ka takuar edhe ministren e Jashtme të Kanadas ...
Qyteti i shpellave në Gjeorgji (Video)

Qyteti i shpellave në Gjeorgji (Video)

Ndonëse në botë njihet si qyteti i shpellave, Vardzia në Gjeorgji është në fakt një manastir i madh i gdhendur në shkëmb qysh në vitin 1185. Qëll ...
Rugova: Nuk e pranoj këtë rezultat të manipuluar

Rugova: Nuk e pranoj këtë rezultat të manipuluar

Kandidati i LDK-së për kryetar të Istogut, Haki Rugova thotë se nuk e njeh rezultatin pas numërimit të votave me kusht, me postë dhe atyre të personav ...
Vendbanimi më i populluar në botë (Video)

Vendbanimi më i populluar në botë (Video)

Mes kodrave jeshile të luginës Larung Gar, në provincën Sichuan të Kinës, gjendet kolonia më e madhe e budistëve në botë, respektivisht, vendbanimi më ...
Mënyra më e mirë për të lënë duhanin (Video)

Mënyra më e mirë për të lënë duhanin (Video)

Prej kohësh duhanpirësit dhe njerëzit rreth tyre kanë tentuar të gjejnë metoda efektive për të lënë duhanin, por shpesh duket si mision i pamundur. ...
Përmbysje rezultati në Istog – Dreshaj i AAK-së kalon Rugovën e LDK-së

Përmbysje rezultati në Istog – Dreshaj i AAK-së kalon Rugovën e LDK-së

Pas numërimit të votave me kusht, atyre me postë dhe të personave me nevoja të veçanta, është përmbysur rezultati i fituesit në garën zgjedhore për kr ...
Thyerja e arrave, shënohet rekord i ri botëror (Video)

Thyerja e arrave, shënohet rekord i ri botëror (Video)

Një indian ka arritur të thyej rekordin botëror për thyerjen e arrave. Prabaka Reddy ka arritur që në një tavolinë të drurit të thyej më shumë se 2 ...
1 2 3 7 10 / 62 POSTS