1 2 3 6 10 / 54 POSTS
Dushi me ujë të ftohtë, i shëndetshëm

Dushi me ujë të ftohtë, i shëndetshëm

Ish-marinsi amerikan Clint Emerson, autor i disa librave për ushtrime ushtarake, shpjegon se përse është e shëndetshme që dushin ta përfundojmë ...
Sia sjell me videoklip ‘Santa’s Coming for Us’ (Video)

Sia sjell me videoklip ‘Santa’s Coming for Us’ (Video)

Pasi e kishte publikuar këngën më 30 tetor, Sia ka sjellë edhe me videoklip 'Santa’s Coming for Us'. Kjo është kënga e parë e saj e albumit të ...
Cila është periudha më e mirë e jetës së çdo njeriu?

Cila është periudha më e mirë e jetës së çdo njeriu?

Cila është periudha më e mirë e jetës së çdo njeriu? Të gjitha vitet e jetës tuaj mund të jenë të mira, por cilat mendoni se janë më të mirat? ...
Bukuritë magjepsëse të Holandës (Foto)

Bukuritë magjepsëse të Holandës (Foto)

Holanda njihet botërisht për fushat me tulipanë, mullinjtë e erës, djathërat e shijshëm dhe numrin e madh të biçikletave. Ky është shtet i nj ...
Vetura si shtëpi që kushton 15 milion dollarë (Video)

Vetura si shtëpi që kushton 15 milion dollarë (Video)

Në pamje të parë nuk ka ndonjë ndryshim të madh nga automjetet e tjera. Por nëse futesh brenda saj do ta kuptosh lehtë luksin që mbizotëron. Për ...
Reagimet në Serbi për gjykimin e Mlladiqit

Reagimet në Serbi për gjykimin e Mlladiqit

Gjykimit i Ratko Mlladiqit nga Gjyata Ndërkombëtare e Hagës me burg të pëjetshëm, në Serbi ka shkaktuar reagime të ndryshme. Në portalet serbe ka r ...
Acidi glikolik ndihmon luspimin dhe lëmimin e lëkurës

Acidi glikolik ndihmon luspimin dhe lëmimin e lëkurës

Acidi glikolik është acid frutash, që nxirret nga kallami i sheqerit. Në kremra përdoren disa lloje acide frutash që kanë emërtim të përgjithshë ...
Ecja për shëndet dhe sport (Video)

Ecja për shëndet dhe sport (Video)

Të gjithë janë dakord që për të qënë në formë dhe shëndet kemi nevojë të ecim. Por të ecësh në fakt është një mënyrë trajnimi i bërë vetë, për të d ...
Taulanti publikon foto duke u puthur me të dashurën e tij (Foto)

Taulanti publikon foto duke u puthur me të dashurën e tij (Foto)

Futbollisti shqiptar Taulant Xhaka duket se po jeton ditët më të lumtura të jetës. Kjo se, ai ka nisur një lidhje dashurie, të cilën po e përjeto ...
Qyteti ku të gjithë jetojnë nën një kulm (Video)

Qyteti ku të gjithë jetojnë nën një kulm (Video)

E vetmja mënyrë për të arritur në ëhittier në shtetin më verior të Amerikës, gjatë dimrave të ftohtë dikur, ishte me barkë, ose kur e lejonte koha me ...
1 2 3 6 10 / 54 POSTS