1 2 3 5 10 / 41 POSTS
Daka: Në zgjedhje votuan 38.10 për qind e qytetarëve

Daka: Në zgjedhje votuan 38.10 për qind e qytetarëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur konferencën e katërtë për media lidhur me pjesëmarrjen në votime dhe për procesin zgjedhor deri në ora 19:00 ...
Live: Rezultatet e balotazhit nga KQZ

Live: Rezultatet e balotazhit nga KQZ

Ka përfunduar tashmë procesi i votimit në balotazhin e zgjedhjeve lokale. Komisioni Qendror i Zgjedhje ka nisur publikimin e rezultateve nëpër komuna ...
Rezultatet preliminare sipas Exit-Pollit të Klan Kosova

Rezultatet preliminare sipas Exit-Pollit të Klan Kosova

Sipas Exit-Pollit që prezantoi Klani Kosova, Prishtinën e ka fituar Vetëvendosje, në Mitrovicë AKR, në Gjakovë AAK, në Prizren PDK, në Gjilan LDK, në ...
Mbyllen vendvotimet – pjesëmarrja rreth 40 për qind

Mbyllen vendvotimet – pjesëmarrja rreth 40 për qind

Në Kosovë u mbajt rrethi i dytë i zgjedhjeve për kryetarët e komunave. Nga 38 komunat e Kosovës, gara është zhvilluar në 19 prej tyre, në të cilat kry ...
Komunat në të cilat s’u shënua asnjë incident gjatë balotazhit

Komunat në të cilat s’u shënua asnjë incident gjatë balotazhit

Në shumicën e komunave të Kosovës ku u zhvillua balotazhi për kryetar të komunave nuk është regjistruar asnjë incident. Prokurorët përgjegjës për k ...
Ky është fshati ku nuk ka votuar asnjë qytetar

Ky është fshati ku nuk ka votuar asnjë qytetar

Në fshatin Banjskë të komunës së Vushtrrisë deri më tani nuk ka votuar asnjë qytetar. Kështu ka thënë Veton Muja nga Demokracia në Veprim (DnV) gja ...
‘Dera e ferrit’ në Islandë (Video)

‘Dera e ferrit’ në Islandë (Video)

Islanda është një vend përplot peizazhe të mahnitshme dhe destinacione atraktive turistike. Njëri ndër ta është Lumi i kaltër, i cili çdo vit ndrys ...
Kllokoti prinë me pjesëmarrje në zgjedhje

Kllokoti prinë me pjesëmarrje në zgjedhje

​Komuna e Kllokotit po vazhdon të prijë me daljen e votuesve sipas përqindjes. Në këtë komunë kanë votuar 41.93 përqind ose 1569 votues. Pastaj është ...
Bujar Nishani nderohet me titullin ‘Personalitet i Shquar i Labërisë’

Bujar Nishani nderohet me titullin ‘Personalitet i Shquar i Labërisë’

Shoqata Kulturore Atdhetare Arbëria nderoi me titullin 'Personalitet i Shquar i Labërisë' ish-Presidentin e Republikës, Bujar Nishani. Një nga tipa ...
Selmanaj i LDK-së: Votoni, kështu mund të marrim përgjegjësinë për të ardhmen

Selmanaj i LDK-së: Votoni, kështu mund të marrim përgjegjësinë për të ardhmen

Driton Selmanaj nga LDK-ja u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin sa më shumë në zgjedhje për ta realizuar, sipas tij, të drejtën e tyre. Ai thotë ...
1 2 3 5 10 / 41 POSTS