1 2 3 6 10 / 60 POSTS
Ghetto Geasy publikon këngën e re ‘Birthday’ (Video)

Ghetto Geasy publikon këngën e re ‘Birthday’ (Video)

Reperi i njohur Getoar Selimi ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor 'Birthday'. Pa dhënë asnjë paralajmërim, ai vendosi që këtë radhë ...
Birra nuk është shkaktare e ‘barkut të birrës’

Birra nuk është shkaktare e ‘barkut të birrës’

Birra për një kohë të gjatë është fajësuar për një bark paksa më të trashë të meshkujve të moshës së mesme. Megjithatë, ajo ndoshta edhe nuk ësh ...
VW, Daimler, Ford dhe BMW bashkërisht krijojnë rrjetin për mbushje të shpejtë

VW, Daimler, Ford dhe BMW bashkërisht krijojnë rrjetin për mbushje të shpejtë

Katër kompanitë më të mëdha të automobilave kanë arritur marrëveshje për krijimin e rrjetit evropian të mbushjes me fuqi të madhe për automjetet ele ...
Rikthehen xhinset e viteve ‘90 (Foto)

Rikthehen xhinset e viteve ‘90 (Foto)

Moda dihet që bëhet nga kthimet dhe rikthimet historike. Kështu që nuk na çudit ai i modelit të xhinseve më të dashur të viteve 90, si ato ...
‘Xhihani’ rrëshqet duke hipur në veturë, dërgohet me urgjencë në spital

‘Xhihani’ rrëshqet duke hipur në veturë, dërgohet me urgjencë në spital

Ai është një ndër aktorët turq më të pëlqyer në Kosovë. Jeta private dhe publike e aktorit bëhet temë e mediave rozë edhe në trojet shqiptare ...
Dy kanaçe me pije të gazuar në javë rrisin rrezikun për diabet

Dy kanaçe me pije të gazuar në javë rrisin rrezikun për diabet

Vetëm dy pije të gazuara në javë mjaftojnë që të rrisin rrezikun për diabet, tension të lartë të gjakut dhe sëmundje të zemrës, është paralajmër ...
Shtëpia e ndërtuar në dru në zemër të xhunglës me pamje nga deti, në të cilën të gjithë dëshirojnë të kalojnë vikendin (Foto)

Shtëpia e ndërtuar në dru në zemër të xhunglës me pamje nga deti, në të cilën të gjithë dëshirojnë të kalojnë vikendin (Foto)

Një çift ka arritur të ndërtoi një shtëpi në dru në zemër të xhunglës – dhe të gjithë ata që kanë rastin të kalojnë një orë brenda saj, mund të kë ...
Vazhdojmë ndryshe…

Vazhdojmë ndryshe…

Nga Zijadin Memini (ZICO) Në një shoqëri si kjo e jona, roli i televizionit ka një ngarkesë të madhe sociale. Meqë është ende në formimin e tij të ...
Tortë kek me krem çokollate (Video)

Tortë kek me krem çokollate (Video)

Një ëmbëlsirë shumë e shijshme për të krijuar atmosferë të këndshme në familje. https://www.youtube.com/watch?v=HbThVHkNYb8 ...
Ministria e Kulturës nderon me çmime Hysajn dhe Kajtazin

Ministria e Kulturës nderon me çmime Hysajn dhe Kajtazin

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit i ka ndarë çmimin kombëtar për vepër jetësore regjisorit Fadil Hysaj, ndërkaq çmimi vjetor për shfaqjen më të ...
1 2 3 6 10 / 60 POSTS