Kazuo Ishiguro e fitoi Çmimin Nobel për letërsi

Kazuo Ishiguro e fitoi Çmimin Nobel për letërsi

Shkrimtari nga Britania, Kazua Ishiguro, është fitues i Çmimit Nobel 2017 për letërsi, për shkrimet e tij 'me forcë të madhe emocionale', ka shpallur ...
SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje për kontrollin e kufirit

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje për kontrollin e kufirit

Programi për Kontrollin e Eksportit dhe Sigurisë së Ndërlidhur Kufitare të SHBA-ve (EXBS) dhe Departamenti i Energjisë (DOE) kanë dhuruar pajisje në v ...
Po ‘shpërthen’ Arbnora Ademaj (Foto)

Po ‘shpërthen’ Arbnora Ademaj (Foto)

Bukuroshja dhe prezantuesja e njohur Arbnora Ademaj, çdo herë di të shfaqet joshëse. Ish-Miss Kosova ka qenë e ftuar në edicionin e 13-të të spekta ...
Haradinaj për demarkacionin: ‘Do të përdorim standardet që i njeh gjithë bota’

Haradinaj për demarkacionin: ‘Do të përdorim standardet që i njeh gjithë bota’

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, vlerësoi lart kontributin e shoqërisë civile në zhvillimin e vendit, por kërkoi nga ata që të jenë të pavarur ...
Mbi 31 mijë vëzhgues për 22 tetor

Mbi 31 mijë vëzhgues për 22 tetor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë mbledhje, Komisioni Qendror i Zg ...
Ja me kë do të ‘martohet’ Rita Ora (Video)

Ja me kë do të ‘martohet’ Rita Ora (Video)

Gjatë një interviste të dhënë kohë më parë, Rita Ora u befasua dy herë nga bashkëbiseduesi i saj. Në një video të postuar në Youtube gazetari i tho ...
Katalonia sfidon mbretin: Pavarësia shpallet brenda javës

Katalonia sfidon mbretin: Pavarësia shpallet brenda javës

Lideri i Katalonjës, Karlos Puigdemont, ka kritikuar mbretin e Spanjës Felipe VI, pasi sipas tij, ai injoroi me miliona katalanas. Në një fjalim në ...
Fushatë pa programe

Fushatë pa programe

Shumica e kandidatëve për kryetarë të komunave të Kosovës nuk kanë hartuar programe të reja për të qeverisur në nivel lokal gjatë mandatit të ri katër ...
Shkatërrohet në Austri narko-banda shqiptaro-serbe

Shkatërrohet në Austri narko-banda shqiptaro-serbe

Janë arrestuar 22 persona nga policia austriake. Sipas mediave të huaja, ky grup dyshohej se prodhonte lëndë narkotike në Serbi dhe furnizohej nga ...
9 / 9 POSTS