1 2 10 / 12 POSTS
Lutfi Haziri: Së shpejti fillojmë me ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Llashticë

Lutfi Haziri: Së shpejti fillojmë me ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Llashticë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i cili është edhe kandidat i LDK-së për edhe një mandat qeverisës në këtë komunë, gjatë vizitës së sotme ...
Shifra alarmuese: Veç për një muaj 127 kosovarë diagnostikohen me kancer

Shifra alarmuese: Veç për një muaj 127 kosovarë diagnostikohen me kancer

'Frikës sime po i shtohet edhe forca për ta mundur këtë sëmundje', tregon vullnetin e saj një 53-vjeçare nga Gjilani, e cila është diagnostikuar me së ...
Ngjyra e kuqe shumë i ngjanë, mahnit Gresa Behluli (Foto)

Ngjyra e kuqe shumë i ngjanë, mahnit Gresa Behluli (Foto)

Ceremonia e ndarjes së çmimeve 'Zhurma Video Music Awards' ka mbledhur mbrëmë në edicionin e 13-të, yjet e estradës shqiptare në një vend. Në mesin ...
ZhurmaVMA13 e rikthen Labin në ekranin e RTV 21 (Foto)

ZhurmaVMA13 e rikthen Labin në ekranin e RTV 21 (Foto)

Labinot Gashi njihet si imazh i RTV 21 me emisionet e tij ndër vite. Por, së fundmi ai u bë temë e medieve rozë për largimin nga kjo shtëpi mediatike. ...
Haradinaj autorizon Komisionin e Ri të nisë punën rreth demarkacionit

Haradinaj autorizon Komisionin e Ri të nisë punën rreth demarkacionit

Qeveria e Republikës së Kosovës, me një vendim ka autorizuar Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, të bëj vlerësimi ...
Shkurte Gashi nuk është më beqare, e pranon publikisht në ZhurmaVMA13 (Foto)

Shkurte Gashi nuk është më beqare, e pranon publikisht në ZhurmaVMA13 (Foto)

Mbrëmjen e së hënës në ndarjen e çmimeve të spektaklit 'Zhurma Video Music Awards 13’, këngëtarja Shkurte Gashi më në fund i vuri kapak thashethemeve ...
Bunjaki publikon listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Ukrainës dhe Islandës

Bunjaki publikon listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Ukrainës dhe Islandës

Selektori i Kosovës në Futboll, Albert Bunjaki, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Ukrainës dhe Islandës, të cilat do të zhvil ...
Morena pa të brendshme në ‘ZhurmaVMA13’ (Foto)

Morena pa të brendshme në ‘ZhurmaVMA13’ (Foto)

Njihet për paraqitjet e saj bombastike. Por, mbrëmë këngëtarja Morena Taraku i ka 'çmendur' të gjithë. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në 'Zhurm ...
Fjolla Morina si ‘princeshë’ në ZhurmaVMA13 (Foto)

Fjolla Morina si ‘princeshë’ në ZhurmaVMA13 (Foto)

Mbrëmë u mbajt edicioni i 13-të i ndarjes së çmimeve 'Zhurma Video Music Awards' në 'Sheshin 21'. Ajo e cila bëri shumë zhurmë me paraqitjen e saj is ...
Partitë maqedonase në garë për votat e shqiptarëve

Partitë maqedonase në garë për votat e shqiptarëve

Partitë politike maqedonase në zgjedhjet lokale, që do të mbahen në tetor, janë futur në garë që në mënyrë të drejtpërdrejtë të fitojnë votat e elekto ...
1 2 10 / 12 POSTS