Kombëtarja publikon listën e lojtarëve për Spanjën dhe Italinë

Kombëtarja publikon listën e lojtarëve për Spanjën dhe Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë do t’i luaj dy ndeshjet e fundit të kualifikimeve për kampionatin botëror 'Rusi 2018'. 'Kuqezinjtë' do të kenë fillimisht n ...
Nuk ka drekë më të shëndetshme se mishi i peshkut!

Nuk ka drekë më të shëndetshme se mishi i peshkut!

Dhe kur është i marinuar kështu, atëherë patjetër do t’ju shkojë lëngu gojës! Përbërësit: 1 kg mish peshku sipas shijes, kripë, piper, va ...
Të hënën nis Viti i Ri Akademik

Të hënën nis Viti i Ri Akademik

Universiteti i Prishtinës 'Hasan Prishtina' ka njoftuar se viti i ri akademik 2017-2018 fillon të hënën, më 02 tetor. UP poashtu bën me dije se për ...
Çfarë ndodhi? ‘Facebook’ ra për 30 minuta në mbarë botën

Çfarë ndodhi? ‘Facebook’ ra për 30 minuta në mbarë botën

Rrjeti gjigant social 'Facebook' ka rënë për 30 minuta, duke ua bërë të pamundur përdoruesve ngarkimin e materialeve. Shumë përdorues raportuan se ...
I detyronte të tjerët të kërkojnë lëmoshë, arrestohet i dyshuari

I detyronte të tjerët të kërkojnë lëmoshë, arrestohet i dyshuari

Polica e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka detyruar persona të tjerë të kërkojnë lëmoshë. 'Është arrestuar i dyshuari mashkull ...
Gjatë punimeve në autostradën Prishtinë – Shkup zbulohet një shpellë

Gjatë punimeve në autostradën Prishtinë – Shkup zbulohet një shpellë

Organizata për mbrojtjen e mjedisit 'Gjethi' ka njoftuar se dje, më 28 shtator 2017, gjatë punimeve në autostradën Prishtinë-Shkup, në mes të fshatit ...
6 / 6 POSTS