Shtyhet seanca në rastin e Lushtakut

Shtyhet seanca në rastin e Lushtakut

Gjykimi i paralajmëruar për sot ndaj Sami e Mërgim Lushtakut dhe disa të tjerëve, është shtyrë. Shtyrja është bërë pasi që në seancën gjyqësore nuk ...
Fillon referendumi për pavarësinë e Kurdistanit, kërcënon Turqia

Fillon referendumi për pavarësinë e Kurdistanit, kërcënon Turqia

Kurdët e Irakut filluan sot në mëngjes kanë nisur të votojnë për pavarësi në një referendumi historik, që do t’i hapë rrugën krijimit të një shteti pë ...

Thaçi – Merkelit: Fitorja juaj e forcon Evropën

Pas fitores së Angela Merkelit në zgjedhjet e djeshme, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka uruar kancelaren gjermane, Angela Merkel, për fitoren ...

Merkel fiton mandatin e katërt, nacionalistët rriten

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është rizgjedhur për mandantin e katërt, derisa nacionalistët kanë shënuar rritje historike në zgjedhjet federale. ...
4 / 4 POSTS