Aksident trafiku, humbë jetën kryetari i kësaj komune të Kosovës (Foto)

Aksident trafiku, humbë jetën kryetari i kësaj komune të Kosovës (Foto)

Ka humbur jetën në një aksident trafiku në Nish, kryetari i komunës së Ranillugut, Gradimir Mikic, raporton Indeksonline. Bashkëshortja e Mikic, Ve ...
Operohet Majlinda Kelmendi (Foto)

Operohet Majlinda Kelmendi (Foto)

Xhudistja më e mirë në botë, Majlinda Kelemendi me shumë sukses ka operuar ligamentin Kryqëzor. Lajmin e ka bërë të ditur trajneri Driton Kuka. Der ...
Këtë video Elvana do donte ta zhdukte (Video)

Këtë video Elvana do donte ta zhdukte (Video)

Elvana Gjata vite më parë solli projektin ‘Të 2’. Ajo erdhi në duet me Tingulli 3nt. 'Të 2' u publikua në vitin në tetor të vitit 2006. Po ta sh ...
Kosova merr mbështetje nga Kanadaja

Kosova merr mbështetje nga Kanadaja

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot ambasadorin e Kanadasë në Kroaci (jo rezident për Kosovën), Daniel Maksymiuk. Kryeministri Hara ...
LDK do të thërras Haradinajn në interpelancë për rastin ‘Rikalo’

LDK do të thërras Haradinajn në interpelancë për rastin ‘Rikalo’

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti tha sot se kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryetari i Kuvendit Kadri Veseli kanë shkelur rregull ...
Raportohet për një eksplodim në metro në Londër

Raportohet për një eksplodim në metro në Londër

Mediat britanike raportojnë se një kontejner i bardhë ka eksploduar në metron nëntokësore në pjesën jugperëndimore të Londrës. Policia ka konfirmua ...
Rrokulliset traktori, vdes një person në Vushtrri

Rrokulliset traktori, vdes një person në Vushtrri

Në pyllin e fshatit Shallc të Vushtrrisë është gjetur pa shenja jete një person , ku dyshohet se është rrokullisur me traktorin e tij. Vdekje e vik ...
Hahn: Thirra e Vuçiqit për dialog të brendshëm, e mirëpritur

Hahn: Thirra e Vuçiqit për dialog të brendshëm, e mirëpritur

Komisioneri i lartë për Zgjerim dhe Politikë në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn, ka thënë se nisma e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për të nisur ...
Arbër Vllahiu emërohet zëdhënës i Qeverisë së Kosovës

Arbër Vllahiu emërohet zëdhënës i Qeverisë së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, emëroi sot Arbër Vllahiun për zëdhënës të Qeverisë së Republikës së Kosovës, njofton kumtesa q ...
Thaçi takon Veselin, nuk flasin para mediave

Thaçi takon Veselin, nuk flasin para mediave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Pas më shumë se 30 minuta diskutimi, ata nuk ka ...
10 / 10 POSTS