KQZ decertifikon Zafir Berishën, i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit

KQZ decertifikon Zafir Berishën, i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 v ...
Po Andrra ç’pati, shikoni si ka dalë në ballkonin e shtëpisë (Foto)

Po Andrra ç’pati, shikoni si ka dalë në ballkonin e shtëpisë (Foto)

Kështu nuk e kishit parrë kurrë më parë Andrra Destanin. Bashkëshortja e këngëtarit Sinan Hoxha ka shkrepur këtë mëngjes një foto me mikeshat e saj ...
Njihuni me vajzën e bukur të Ibrahim Tatlises (Foto)

Njihuni me vajzën e bukur të Ibrahim Tatlises (Foto)

Nuk mund të mos jetë fytyrë e njohur për publikun vajza e Ibrahim Tatlisesit. Gulsen Tatlises, famën e trashëgoi nga babai dhe po e shfrytëzon mirë kë ...
Ferizaj: E incizoi, e tash po e kërcënon se ia publikon videon nëse nuk ia jep 3 mijë euro

Ferizaj: E incizoi, e tash po e kërcënon se ia publikon videon nëse nuk ia jep 3 mijë euro

Një femër në Ferizaj është shantazhuar nga një person, i cili i ka kërkuar 3 mijë euro, ose në të kundërtën do t’i publikojë një incizim. Policia k ...
Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

Vllahiu tregon çfarë folën Haradinaj e Mustafa prapa kamerave

Arbër Vllahiu nga kabineti i kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka treguar në Klan Kosova se çfarë kanë biseduar prapa kamerave dorëzu ...
KDI kërkon nga KQZ-ja decertifikimin e të gjithë kandidatëve që kanë probleme me ligjin

KDI kërkon nga KQZ-ja decertifikimin e të gjithë kandidatëve që kanë probleme me ligjin

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), që të decertifikojë të gjithë ata kandidatë që kanë problem ...
OKB: ‘Spastrim etnik’ në Mianmar

OKB: ‘Spastrim etnik’ në Mianmar

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Birmani, i njohur si Mian ...
Bizneset iu shmangen obligimeve tatimore

Bizneset iu shmangen obligimeve tatimore

Një numër i madh i bizneseve në Kosovë vazhdojnë t’iu shmangen detyrimeve shtetërore. Numri i bizneseve, që i janë përgjigjur thirrjes së institucione ...
Asociacioni, sfida kryesore e Qeverise së re

Asociacioni, sfida kryesore e Qeverise së re

Formimi i Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë do të jetë sfida kryesore e Qeverisë së re, të drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj. Njohë ...
9 / 9 POSTS