1 2 10 / 12 POSTS
Ilire Vinca, aktorja e parë shqiptare e cila nominohet në festivalin ‘LPTW’ New York

Ilire Vinca, aktorja e parë shqiptare e cila nominohet në festivalin ‘LPTW’ New York

Profesoresha e Arteve në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, Ilire Vinca, ka marë njoftimin se është nominuar nga “League Profesional Theatr ...
Qeveria shkarkon Komisionin e demarkacionit

Qeveria shkarkon Komisionin e demarkacionit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e parë të mbajtur, para pak minutash ka shkarkuar Komisionin shtetëror për shënimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëro ...
Zyrtare: Zhurma Video Music Awards 13 po vjen, kjo është data (Video)

Zyrtare: Zhurma Video Music Awards 13 po vjen, kjo është data (Video)

Nata e Madhe e ndarjes së çmimeve e spektaklit 'Zhurma Video Music Awards' tashmë e ka datën. Bordi drejtues i 'ZhurmaVMA' ka vendosur që ngjarja ...
KQZ tërheq shortin, ja numrat e partive politike për Zgjedhjet Lokale

KQZ tërheq shortin, ja numrat e partive politike për Zgjedhjet Lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka organizuar tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim për Zgjedhjet Lokale të cilat do të ...
Geti ftoi në dasmë edhe gjeneratën e vjetër të reperëve (Foto)

Geti ftoi në dasmë edhe gjeneratën e vjetër të reperëve (Foto)

Reperi Getoar Selimi dhe prezantuesja Marina Vjollca i dhanë fund beqarisë së tyre dje (e diel), në një dasmë madhështore të organizuar në Gjirin e La ...
Ramush Haradinaj fillon punën si kryeministër

Ramush Haradinaj fillon punën si kryeministër

Kryeministri i deritanishëm i Kosovës, Isa Mustafa, i ka dorëzuar detyrën kryeministrit të sapozgjedhur të Kosovës, Ramush Haradinaj. Pritja e zotit H ...
Pamje të rralla: Dasma e vitit 1974 në Gjilan (Video)

Pamje të rralla: Dasma e vitit 1974 në Gjilan (Video)

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale shihen pamje të cilat thuhet se i takojnë vitit 1974. Sipas publikuesit të videos, Shaban Osmani, p ...
Njihuni me këngëtarin arkitekt që po fiton çmime ndërkombëtare (VIDEO)

Njihuni me këngëtarin arkitekt që po fiton çmime ndërkombëtare (VIDEO)

'Centrimetri’ kishte publikuar në vitin 2005 hitin ‘Spo ma nin’. 12 vite më vonë këngëtari Ylli Shaqiri u rikthye me një rock baladë të titulluar ‘ ...
Për të parën herë Trump e kryeson përkujtimin për 11 Shtatorin

Për të parën herë Trump e kryeson përkujtimin për 11 Shtatorin

Presidenti amerikan, Donald Trump, për të parën herë do ta kryesoj përkujtimin për 11 Shtatorin, që është një ngjarje ceremoniale e cila zakonsiht ësh ...
Thaçi: 11 Shtatori, ditë e kthesës së madhe në historinë botërore

Thaçi: 11 Shtatori, ditë e kthesës së madhe në historinë botërore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke përkujtuar sulmet terroriste në SHBA, ka thënë se dita e 11 shtatorit 2001 ishte më e kobshmja në shekullin e ...
1 2 10 / 12 POSTS