1 2 10 / 13 POSTS
Ramush Haradinaj zgjedhet kryeministër i Kosovës (VIDEO)

Ramush Haradinaj zgjedhet kryeministër i Kosovës (VIDEO)

Ramush Haradinaj është zgjedhur kryeministër i ri i Republikës së Kosovës. Me 61 vota pro dhe një abstenim, Haradinaj do të udhëheqë kabinetin qeverit ...
Identifikohet vajza ‘mashtruese’ që i nxiti qytetarët për ikje nga Kosova, ja kush është dhe jeta luksoze e saj (FOTO/VIDEO)

Identifikohet vajza ‘mashtruese’ që i nxiti qytetarët për ikje nga Kosova, ja kush është dhe jeta luksoze e saj (FOTO/VIDEO)

Stacioni kryesor i autobusëve në Prishtinë i mbushur me njerëz që rrethojnë autobusët e linjës Prishtinë-Beograd ka ngritur shumë dilema për një valë ...
Këta janë emrat e kandidatëve për ministra nga PDK

Këta janë emrat e kandidatëve për ministra nga PDK

Kryesia e PDK-së është mbledhur sot për të diskutuar për emrat që kryetari I partisë ka propozuar për të qenë pjesë e Qeverisë Haradinaj. Burime br ...
Shtyhet mbledhja e PDK-së, ende s’ka emra konkretë

Shtyhet mbledhja e PDK-së, ende s’ka emra konkretë

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) është shtyrë për sot në ora 15:30. Xhavit Haliti nga PDK, tha se disa kandidatura janë ...
Rrugëtimi i gjatë koalicionit

Rrugëtimi i gjatë koalicionit

Krijimi i shumicës parlamentare në Kuvendin e Kosovës ishte një sfidë e vërtetë për koalicionin fitues të zgjedhjeve të 11 qershorit, i quajtur koalic ...
Si ndihen fëmijët e “Qbanes” kur e shohin në ekran? (VIDEO)

Si ndihen fëmijët e “Qbanes” kur e shohin në ekran? (VIDEO)

“Qbanja” është një nga figurat më të njohura të serialit “O’ sa mirë”, e cila së fundi me karakterin e prezantuar ka marrë mijëra ndjekës. Arjola D ...
Inspirimi i Yllit për baladën “Babë” do të ju thyej zemrën  (VIDEO)

Inspirimi i Yllit për baladën “Babë” do të ju thyej zemrën (VIDEO)

Këngëtari Ylli Shaqiri, është i intervistuar në mesin e shumë artistëve të njohur shqiptar në edicionin e partë të emisionit n’Zoom, prodhim i arbresh ...
Mundësi e mirë për të rinjët: Bëhuni pjesë e Forumit Global në Dubai

Mundësi e mirë për të rinjët: Bëhuni pjesë e Forumit Global në Dubai

Organizata ndërkombëtare Youth Time Interational Movement ka hapur konkursin për pranimin e aplikantëve. Ambasadori i kësaj organizate Qëndrim Behl ...
Tahiri: Seanca e Kuvendit mund të mos mbahet sot, varet nga Lista Serbe

Tahiri: Seanca e Kuvendit mund të mos mbahet sot, varet nga Lista Serbe

Sot në ora 16:00 do të mbahet seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga kryesia e Kuvendit, ku pika e vetme e rendit të ditës do të jetë zgjedhja e Qever ...
Gjermania e refuzon kërkesën e Polonisë për pagesën e dëmeve të luftës

Gjermania e refuzon kërkesën e Polonisë për pagesën e dëmeve të luftës

Qeveria e Gjermanisë e ka refuzuar kërkesën e Polonisë për pagesën e 1 mijë miliardë dollarëve për dëmet e shkaktuara nga Lufta e Dytë Botërore, duke ...
1 2 10 / 13 POSTS