1 2 10 / 17 POSTS
Thaçi cakton Haradinajn mandatar për formimin e Qeverisë së re

Thaçi cakton Haradinajn mandatar për formimin e Qeverisë së re

residenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se sapo ka pranuar propozimin nga koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit i cili ka siguruar ...
Veseli: Të shtunën votohet Qeveria

Veseli: Të shtunën votohet Qeveria

Kadri Veseli, kryetari i rizgjedhur i Kuvendit të Kosovës ka njfotuar se votimi i Qeverisë do të ndodh të shtunën. Këto deklarata Veseli i bëri në ...
Korab Sejdiu voton kundër Kadri Veselit (Foto)

Korab Sejdiu voton kundër Kadri Veselit (Foto)

Deputeti Korab Sejdiu ka votuar kundër zgjedhjes së kryetarit të ri të Kuvendit, i cili para pak minutash u zgjodh Kadri Veseli. Sejdiu i cili deri ...
Xhavit Haliti, Aida Dërguti e Kujtim Shala nënkryetarë të Kuvendit

Xhavit Haliti, Aida Dërguti e Kujtim Shala nënkryetarë të Kuvendit

Pas votimit të kryeparlamentarit është propozuar dhe votuar Xhavit Haliti për nënkryetar të Kuvendit nga PAN, Aida Dërguti nga VV-ja dhe Kujtim Shala ...

Kadri Veseli zgjidhet kryeparlamentar

Për të dytën herë Kadri Veseli zgjidhet Kryetar i Kuvendit të Kosovës. 62 deputetë kanë votuar pro votimit të Veselit për Kryeparlamentar, ndërsa k ...
Kuvendi konstituohet sot, Qeveria votohet të shtunën

Kuvendi konstituohet sot, Qeveria votohet të shtunën

Jetlir Zyberaj, këshilltari i kryetarit të AKR-së, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se Qeveria do të votohet të shtunën pasdite. Zyberaj në një pos ...
Shkreli vendos në ankand albumin e vetëm të Wu-Tang

Shkreli vendos në ankand albumin e vetëm të Wu-Tang

Ish-drejtori i farmacisë 'Turing Pharmaceuticals', shqiptari Martin Shkreli, ka vendosur në ankand online, në eBay, albumin e vetëm të grupit të njohu ...
Moda City hapë konkursin për ‘Miss Kosova’ dhe ‘Miss Albania’ (Foto)

Moda City hapë konkursin për ‘Miss Kosova’ dhe ‘Miss Albania’ (Foto)

Agjensioni më i madh i modës në rajon 'Moda City' ka hapur aplikimet për Miss Kosova dhe Miss Albania. Vajzat nga Kosova, Shqipëria dhe diaspora ka ...

Shtyhet për në ora 14:00 seanca konstituive

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci ka hapur vazhdimin e seancës mirëpo në mungesë të PAN-it, e ka shtyrë atë deri në ora 14:00. Deput ...
Gjenden eksplozivë në një apartament jashtë Parisit

Gjenden eksplozivë në një apartament jashtë Parisit

Eksplozivë, si ata që janë përdorur më parë nga ekstremistët islamikë, janë gjetur në një apartament jashtë Parisit. Zyrtarët francezë thanë se eks ...
1 2 10 / 17 POSTS