Thaçi: Të ndihemi krenarë sepse botës i dhamë dy figura të mëdha, Skënderbeun dhe Shën Terezën

Thaçi: Të ndihemi krenarë sepse botës i dhamë dy figura të mëdha, Skënderbeun dhe Shën Terezën

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, në meshën e shugurimit të katedrales 'Nëna Terezë' në Prishtinë, ka thënë se katedralja është shtëpi e Zotit, por ës ...
Hapet konkursi për pranimin e 4 mijë studentëve në konvikte

Hapet konkursi për pranimin e 4 mijë studentëve në konvikte

Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës (UP), shpallë konkursin për pranimin e studentëve për banim në konvikte dhe për ushqim në mensë, për ...
Shugurohet katedralja ‘Nëna Terezë’

Shugurohet katedralja ‘Nëna Terezë’

Në 20 vjetorin e ndarjes nga jeta të Shenjtores Nëna Terezë, është bërë shugurimi i Katedrales 'Nëna Terezë', në Prishtinë. Shugurimi është bërë në ...
Mikullovci pret konfirmim zyrtar nga PAN-i për vazhdimin e seancës

Mikullovci pret konfirmim zyrtar nga PAN-i për vazhdimin e seancës

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci në një prononcim për Kallxo.com tha se vazhdimin e seancës konstituive do ta thërrasë 'në momentin e ...
Zeka reagon ndaj Kurtit: ‘U ke rënë në gjunjë Mustafës e Pacollit’

Zeka reagon ndaj Kurtit: ‘U ke rënë në gjunjë Mustafës e Pacollit’

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka duke i reaguar deputetit të Vetëvendosjes, Albin Kurti për deklaratën se formimi i institucioneve të reja t ...

Phillips: Pse Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës

David L. Phillips, drejtor i Programit për Ndërtim të Paqes dhe për të Drejta në Institutin për Studime për të Drejtat e Njeriut në Universitetin Colu ...

Kurti: Pas marrëveshjes PAN-AKR, gjithçka është në dorë të Vuçiqit

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar pas hyrjes së AKR-së në koalicion me PAN-in. Kurti përmes një shkrimi në l ...
Sot bëhet shugurimi i Katedrales ‘Nënë Tereza’

Sot bëhet shugurimi i Katedrales ‘Nënë Tereza’

Sot në orën 11:00 do të bëhet shugurimi i Katedrales 'Nënë Tereza' në Prishtinë. Këtë ceremoni do ta prijë i dërguari i posaçëm i Papa Françeskut, ...

Kush sa e cilat ministri do t’i drejtojë

Sipas raportimeve të publikuara sot, subjektet politike që do të qeverisin vendin sipas marrëveshjes së djeshme, tashmë i kanë ndarë edhe ministritë. ...
9 / 9 POSTS