Vuçiq: Në dialogun me Kosovën ndërmjetësuese është vetëm BE-ja

Presidenti i Sebrisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot në Beograd se Bashkimi Evropian është ndërmjetësues i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë d ...
Moderatorja shqiptare e shikon në sy bashkëshortin, ai e kap për të pasme (Foto)

Moderatorja shqiptare e shikon në sy bashkëshortin, ai e kap për të pasme (Foto)

Vlera Jusufi konsiderohet si një ndër moderatoret më simpatike sportive në Kosovë. Ajo kohë pas kohe publikon imazhe dhe video të ndryshme në rrjet ...
Thaçi e Lushtaku festojnë te Kadri Veseli (Foto)

Thaçi e Lushtaku festojnë te Kadri Veseli (Foto)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, kanë vizituar të premten kreun e PDK-së, Kadri Veselin, për t ...
Myftiu i Tiranës: S’kemi pasur qëllim të fyejmë figurën kombëtare

Myftiu i Tiranës: S’kemi pasur qëllim të fyejmë figurën kombëtare

Dua të jap një sqarim publik për vëllezërit katolikë e ortodoksë. Nuk kemi pasur asnjë qëllim të fyejmë apo të mbulojmë Skënderbeun. Ai është heroi ...

Daci: E pamoralshme kërkesa e opozitës për ndërrimin e Veselit

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci, i ka kritikuar për papjekuri dhe mungesë guximi liderët politikë dhe deputetët, të cilët po e zvarris ...

Për 6 muaj 160 raste të reja me kancer në gji

Në gjashtëmujorin e parë të këtij viti në Kosovë, janë paraqitur 160 raste të reja me kancer në gji. Përderisa në periudhën e njëjtë të vitit të kalua ...
6 / 6 POSTS