1 2 3 18 10 / 175 POSTS
Udhëtarët po detyrohen të kalojnë kufirin në këmbë Kosovë – Serbi

Udhëtarët po detyrohen të kalojnë kufirin në këmbë Kosovë – Serbi

Pronarët e disa kompanive të linjave të autobusëve që qarkullojnë nga Kosova në Serbi thonë se një vendim i Ministrisë së Infrastrukturës po pengon qa ...
Gjermani: Kosovari që sulmoi me sëpatë u dërgua në psikiatri

Gjermani: Kosovari që sulmoi me sëpatë u dërgua në psikiatri

Një gjykatë gjermane ka vendosur dje që një person nga Kosova, i cili në muajin mars papritmas i ka sulmuar udhëtarët me një sëpatë në stacionin kryes ...
Mexhit Sahiti lanson projektin e ri ‘Me rrena’ (Video)

Mexhit Sahiti lanson projektin e ri ‘Me rrena’ (Video)

Këngëtari i njohur Mexhit Sahiti, ka lansuar para disa ditësh projektin e tij më të ri. 'Me rrena' titullohet kënga, të cilës Mexhiti ia ka realizu ...
Thaçi në New York kërkon mbështetje për Kosovën

Thaçi në New York kërkon mbështetje për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, në New York ka takuar mbrëmë edhe Preside ...
Bota mahnitet me qenin që shpëtoi 52 jetë njerëzish nga tërmeti në Meksikë

Bota mahnitet me qenin që shpëtoi 52 jetë njerëzish nga tërmeti në Meksikë

Një qen ka marrë epitetin e heroit pasi ka marrë pjesë në kërkimin e të mbijetuarve pas tërmetit shkatërrues që goditi Meksikën, transmeton Gazeta Met ...
Shefja e BE-së në Kosovë: Asociacioni të bëhet sipas Kushtetutës

Shefja e BE-së në Kosovë: Asociacioni të bëhet sipas Kushtetutës

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, ka theksuar se institucionet e Kosovës duhet ta formojnë Asociacionin e Komunave m ...
Tre kosovarë arrestohen në Austri, zbulohet skandali i tyre

Tre kosovarë arrestohen në Austri, zbulohet skandali i tyre

Policia e drogës në qarkun Gmunden ka arrestuar tre persona të cilët dyshohen të kenë sjellë nga Kosova dhe të kenë shitur në Austri drogë të llojit k ...
Sot mblidhet Qeveria e Kosovës

Sot mblidhet Qeveria e Kosovës

Sot në orën 11:00 do të mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. Gjatë kësaj mbledhjeve pritet që të vendoset për emrat e anëtarëve të Komisionit të ...
Zgjedhjet lokale i kushtojnë Kosovës me miliona euro

Zgjedhjet lokale i kushtojnë Kosovës me miliona euro

Zgjedhjet lokale që do të mbahen me 22 tetor, do t’i kushtojnë buxhetit të Kosovës 6.1 milionë euro. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisionit ...
E pabesueshme çka ndodhi në studion e emisionit n’ZOOM (VIDEO)

E pabesueshme çka ndodhi në studion e emisionit n’ZOOM (VIDEO)

Në emisionin n’ZOOM të ftuar ishin Noli dhe Ariani. Dyshja janë artista të efekteve speciale, shkruan arbresh.info. Gjatë programit mysafirët dë ...
1 2 3 18 10 / 175 POSTS