Gëzim e festë në familjen e Lutfi Hazirit dhe Mikes (Foto)

Gëzim e festë në familjen e Lutfi Hazirit dhe Mikes (Foto)

Në familjen e kryetarit të komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirit, sot ka festë. Trashëgimtari i vetëm i familjes së Lutës dhe Mikes, Lumi, mbushi sot 7 v ...

Dëshmitarët regjistrojnë pamjet: Një veturë shfaqet papritmas, deshi të godiste veturën e Donald Trump?! (Video)

Një makinë jashtë kontrollit është filmuar duke dalë nga një zonë pyjore vetëm disa metra nga vetura presidenciale e Donald Trump. Siç shkruajnë me ...

Rrahje masive mes të besimtarëve në xhaminë e shqiptarëve në Argau

Nënkryetari i Bashkësisë Islame Shqiptare që udhëheq me xhaminë, Mursel Ibraimov (Ibraimi) ka thënë se sherri ka ndodhur pasi që Kryesia e kishte pu ...

Edhe pak orë: Deri në 70% zbritje në ‘Moda City’ në Ferizaj (Video)

Qendra Tregtare 'Moda City' në Ferizaj, vazhdon të mendojë dhe t'i surprizojë konsumatorët e vet. Me rastin e festës së Kurban Bajramit, ka bërë zb ...
PDK padit në Prokurorinë Speciale këta zyrtarë të Vetëvendosjes (Dokument)

PDK padit në Prokurorinë Speciale këta zyrtarë të Vetëvendosjes (Dokument)

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Prishtinë, sot ka deponuar një kallëzim penal kundër qeverisjes së Shpend Ahmetit për punësimet partiake të afër ...

Thaçi dhe Vuçiq takohen në Bruksel

Presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, takohen sot në Bruksel, me ndërmjetësimin e shefes për politikë të jashtme të ...
Ledri dhe Noizy bëhen bashkë! Bëhuni gati për ‘bombën’! (Foto)

Ledri dhe Noizy bëhen bashkë! Bëhuni gati për ‘bombën’! (Foto)

Ata janë dy nga personazhet më të dashur të repit në Shqipëri dhe një fakt të tillë dëshmohet nga fansat dhe ndjekësit që kanë si në rrjete sociale, k ...
Gentrit Leka, gjilanasi që i ‘ndezi’ dasmat e kësaj ane (Video)

Gentrit Leka, gjilanasi që i ‘ndezi’ dasmat e kësaj ane (Video)

Zakonisht thonë se këngëtarët shqiptarë nuk këndojnë live. Por, grumbuj parash të përfituara nga bakshishet në dasmat tradicionale shqiptare, përv ...

Recetë origjinale për mbretëreshën e sofrës së festës së Bajramit – bakllavanë

Bajrami është i paimagjinueshëm pa bakllava, meqenëse nesër është festa e Kurban-Bajramit, po ju sjellin njërin ndër recetat më të mira të cilat ekzis ...

Sigurimi largon fëmijën nga Messi, ylli i Barcelonës ndërhyn (Video)

Skuadra kombëtare e Argjentinës ka arritur në Montevideo ku ylli i Barcelonës, Lionel Messi, dhe bashkëlojtarët e tij do të luajnë kundër Uruguait në ...
10 / 10 POSTS