1 2 10 / 11 POSTS

Sulmohet bashkëshortja e ministrit Blerand Stavileci

Përmes një komunikate për media, policia ka njoftuar se sot rreth orës 14:00, policia ka marrë informacionin se në lagjen Veterrnik në Prishtinë, një ...
Jessie J, fanse e çmendur e këngëtarit shqiptar (Foto)

Jessie J, fanse e çmendur e këngëtarit shqiptar (Foto)

Mëngjesin e sotëm, të gjithë u habitëm nga postimi i fundit i këngëtares Jessie J. Këngëtarja britanike kishte postuar në rrjetin social Instagram, ...

Haradinaj: Seanca në fund të kësaj jave, ose…

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj tha se janë në përpjekje që seanca e ardhshme për ta zgjedhur kryetarin e Kuvendit dhe ...
Tuna në pikë të ditës e pranë Tianit me alkool në duar (Foto)

Tuna në pikë të ditës e pranë Tianit me alkool në duar (Foto)

Këngëtarja e njohur Altuna Sejdi dhe bashkëshorti i saj Patris Berisha si duket këto ditë janë duke pushuar në Brezovicë së bashku me djalin e tyre Ti ...

Bajrami i Vogël, të premten më 1 shtator 2017

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës përmes një kumtese për media, njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e parë e festës së Bajramit të Vog ...

Ngërçi politik rrezikon humbjen e 300 milionë eurove

Mos konstituimi i institucioneve të vendit tash e tre muaj po paraqet implikime të shumëfishta negative në ekonominë e Kosovës. Mos rishikim i buxheti ...

Qeveria e re, Rama zhvillon mbledhjen e parë në Vlorë

Një ditë pasi zyrtarizoi emrat e rinj të qeverisë, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot takimin e parë me kabinetin. Mbledhja do të mbahet sot p ...
Majlinda Kelmendi: Ky çmim është ‘Everesti’ për mua (Foto)

Majlinda Kelmendi: Ky çmim është ‘Everesti’ për mua (Foto)

'Ky çmim sot është ‘Everesti’ për mua', u shpreh Majlinda pasi fitoi çmimin prestigjioz 'Xhudistja më e mirë e sotme' (Best Female Judoka Today) nga F ...

As Mikullovci nuk e di datën e seancës

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit, Adem Mikullovci, ende nuk e di datën se kur do të mbahet seanca e radhës e legjislativit, pas dështimit t ...

Pacolli: Kosova të mësojë nga Edi Rama

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka uruar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për kabinetin e ri qeveritar, duke thënë se ka z ...
1 2 10 / 11 POSTS