1 2 10 / 11 POSTS
Gjilan: Mbyllë gruan në veturë për të shkuar në xhami, intervenon policia

Gjilan: Mbyllë gruan në veturë për të shkuar në xhami, intervenon policia

Policia e Kosovës dhe pjesëtarë të zjarrfikësve janë detyruar të intervenojnë për të nxjerrë nga vetura një grua e cila besohet se ka qëndruar e nguju ...
Short me fat për Skënderbeun në Ligën e Evropës

Short me fat për Skënderbeun në Ligën e Evropës

Është hedhur shorti për fazën e grupeve në Ligën e Evropës. Vëmendja më e madhe e adhuruesve të futbollit ka qenë tek skuadrat Skënderbeu Korçë, Mi ...
Abrashi: Qytetari i Prishtinës po përdoret për të fituar poenë politike

Abrashi: Qytetari i Prishtinës po përdoret për të fituar poenë politike

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është zotuar se gjatë mandatit të tij të mundshëm do të merret me problemet e qytetarëve ...
Haziri: Me Vetëvendosjen kemi orientime të ndryshme, por është…

Haziri: Me Vetëvendosjen kemi orientime të ndryshme, por është…

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri është takuar me kandidatin për kryeministër të Vetëvendosjes, Albin Kurti për të biseduar r ...
Geti dhe Marina anulojnë dasmën në Prishtinë, çfarë po ndodh?

Geti dhe Marina anulojnë dasmën në Prishtinë, çfarë po ndodh?

Përkundër faktit se kemi parë mjaft dasma spektakolare, ajo ka marrë epitetin e dasmës së vitit. Kurorëzimi i dashurisë së Getoar Selimit dhe Marin ...
Deklaratë e Ambasadave të Britanisë dhe SHBA-ve për Këshillin Gjyqësor të Kosovës

Deklaratë e Ambasadave të Britanisë dhe SHBA-ve për Këshillin Gjyqësor të Kosovës

Ambasadat e Mbretërisë së Bashkuar dhe të Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, thonë se 'janë në dijeni për emërimet e fundit nga Këshilli Gjyqësor i K ...
Amerika ‘përgatitet’ për uraganin më të fuqishëm në 12 vitet e fundit

Amerika ‘përgatitet’ për uraganin më të fuqishëm në 12 vitet e fundit

Teksasi po përgatitet për mbërritjen e uraganit 'Harvey', i cilësuar si stuhia më e keqe që pritet të godasë kontinentin amerikan këto 12 vjet. Stu ...
Shuplaka gjermane për Serbinë dhe Vuçiqin për shkak të Maqedonisë

Shuplaka gjermane për Serbinë dhe Vuçiqin për shkak të Maqedonisë

Gjermanët e akuzojnë Serbinë për shkaktim të kaosit rreth Maqedonisë. Publiku në Serbi në një farë mënyre është mësuar me hapat dramatike dhe spekt ...
Politikania skoceze: Terrori që pashë në Kosovë më bëri t’i hyja politikës

Politikania skoceze: Terrori që pashë në Kosovë më bëri t’i hyja politikës

Liderja e konservatorëve në Skoci, Ruth Davidson, ka zbuluar se si horrori që kishte parë në luftën e Kosovës gjatë kohës sa ishte gazetare në këtë pj ...
LVV-ja dhe LDK-ja pritet ta nisin ‘betejën’ për 61 votat

LVV-ja dhe LDK-ja pritet ta nisin ‘betejën’ për 61 votat

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe lëvizja 'Vetëvendosje' kanë paralajmëruar se do t’i fillojnë përpjekjet për formimin e institucioneve, pas dësh ...
1 2 10 / 11 POSTS