1 2 10 / 13 POSTS
Profilet e kandidatëve për të parin e Prishtinës (Foto)

Profilet e kandidatëve për të parin e Prishtinës (Foto)

Dje partitë politikë kanë dorëzuar listat për kryetarë të komunave për zgjedhjet të cilat do të mbahen me 22 tetor, shkruan arbresh.info Kandidatë ...

AKR: Nuk kemi vota për PAN-in

Aleanca Kosova e Re insiston për një qeveri gjithëpërfshirëse ose një qeveri me shumicë shqiptare të përbërë nga Vetëvendosje dhe koalicioni LAA. Z ...
Tefik Ibrahimi tërhiqet nga kandidatura e AKR-së për këshilltar komunal (Foto)

Tefik Ibrahimi tërhiqet nga kandidatura e AKR-së për këshilltar komunal (Foto)

Tefik Ibrahimi ka tërhequr kandidaturën e tij për këshilltar komunal në Gjilan nga radhët e AKR-së. Njoftimin e tij Ibrahimi e ka bërë përmes profilit ...
Mariah Carey pozon ‘topless’, akuza për ‘photoshop’ (Foto)

Mariah Carey pozon ‘topless’, akuza për ‘photoshop’ (Foto)

Në setin e fundit fotografik, Mariah Carey tregoi se ka një trup të mrekullueshëm pavarësisht moshës 47 vjeçare, por shumë persona mendojnë se këngëta ...

Policia i arreston 2 shtetas të huaj pro-rusë në Kosovë

Janë arrestuar dy shtetas të huaj pro-rusë, të cilët po qëndronin në Kosovë dhe bënin propagandë kundër shqiptarëve dhe Republikës së Kosovës. Buri ...

Kamenicë: Vdes pasi u rrëzua në kanal

Një burrë është rrëzuar në një kanal në ofiçinën e një automekaniku në Kamenicë. Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe ka ndërruar jetë në ...

Kapet në Athinë shqiptari me drogën e re

Policia greke është vënë në alarm pasi ka zbuluar që një lëndë e re narkotike, e quajtur salvia, e cila ka shkaktuar shumë raste vdekjeje në Evropë, k ...

Haradinaj: Nuk është e sigurt pjesëmarrja e PAN-it në seancën e të enjtes

Koalicioni PDK-AAK-Nisma mund që edhe nesër ta bojkotojë seancën konstituive. Këtë e ka paralajmëruar i nominuari për kryeministër nga ky koalicion Ra ...

Kusari: Kishim marrëveshje për të garuar bashkë, por në fund LDK ndryshoi mendje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës dhe kandidatja nga 'Alternativa' për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka deklaruar se koalicioni LAA ka pasur ...

UNICEF: Boko Haram përdori 83 fëmijë në sulme vetëvrasëse

Numri i fëmijëve, kryesisht vajza, të përdorura nga grupi i armatosur nigerian Boko Haram si 'bomba njerëzore' është katërfishuar këtë vit, sipas UNIC ...
1 2 10 / 13 POSTS