Zaev: Maqedonia e vendosur për raporte të mira me fqinjët

Republika e Maqedonisë është e vendosur në ndërtimin e raporteve të mira fqinjësore me Republikën e Serbisë, por edhe më vendet tjera të rajonit. Kësh ...

LDK vendos: Ky është kandidati për kryetar të Prishtinës

Ish-ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, pritet të jetë kandidat i LDK-së për kryetar të Prishtinës, në zgjedhjet lokale të 22 teto ...

Rexhep Kadriu kandidat i AAK-së për Gjilan

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një konference për media ka bërë publik emrin e kandidatit të kësaj partie për kryetar të komunës së Gjilanit. ...

Homazhe për ish-kryeministrin Bajram Rexhepi

Që nga ora 10, në organizimin e Komisionit të veçantë shtetëror, në hollin e Kuvendit të Kosovës, janë duke u bërë homazhe për ish-kryeministrin e par ...
Dua Lipa feston sot ditëlindjen, ja urimi më special (Foto)

Dua Lipa feston sot ditëlindjen, ja urimi më special (Foto)

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa sot ka një ditë të veçantë. Ajo feston ditëlindjen. Dua ka lindur më 22 gusht 1995, ndërsa sot kur k ...
Prokurori: Fotografitë nga SHBA e qartësojnë sulmin në Kuvendin e Kosovës

Prokurori: Fotografitë nga SHBA e qartësojnë sulmin në Kuvendin e Kosovës

Prokurori i rastit të sulmit ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, Abdurrahim Islami, pretendon se disa fotografi të ardhura nga Shtetet e Bashkuara ...
6 / 6 POSTS