Londër: Big Beni do të jetë i heshtur për katër vite

Big Beni i Parlamentit të Britanisë sot ka tingëlluar për herë të fundit, pasi gjatë riparitmit të paraparë do të jetë i heshtur për pothuajse katër v ...
Kur Bajrami Rexhepi ndante shpërblime për artistët (Video)

Kur Bajrami Rexhepi ndante shpërblime për artistët (Video)

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi. Telegrame ngushëllimi erdhën nga të gjitha anët. Kr ...
Vajza e Bajram Rexhepit me fjalë prekëse pas vdekjes së tij

Vajza e Bajram Rexhepit me fjalë prekëse pas vdekjes së tij

Vanesa Rexhepi, vajza e ish-kryeministrit të Kosovës Bajram Rexhepi, ka folur disa fjalë pas vdekjes së të atit. Ajo në një postim në rrjetet socia ...

Kosova, shkaku i largimit të diplomatëve serbë nga Shkupi?

Republika e Kosovës dhe pranimi i saj në UNESCO po del se është arsyeja e largimit të tërë stafit diplomatik nga ambasada serbe në Shkup. Sipas bur ...

Bajram Rexhepi, njeri i luftës dhe i paqes

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë në moshën 63 vjeçare në një spital në Turqi. Ai për afro 40 vite nuk u ndal së punuari, ...

Ndërron jetë Bajram Rexhepi

Ka ndërruar jetë ish Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi. Burimet e Indeksonline të afërta me ngjarjen kanë konfirmuar se Rexhepi ka vdekur sot ...

Dhjetë marinarë amerikanë të zhdukur

Marina e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se 10 marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa pesë të tjerë janë plagosur, pasi një luftanije është ndeshu ...

Partitë politike edhe një ditë afat për dorëzimin e listave për zgjedhjet lokale

Partitë politike kanë edhe një ditë afat për dorëzimin e listave të kandidatëve për zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen më 22 tetor. Kështu ka b ...

LDK mblidhet sot, diskuton për vendimin e AKR-së

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të diskutojë në lidhje me vendimin e Kuvendit të Përgjithshëm të AKR-së, i cili autorizoi sot kreun e partisë Behg ...
9 / 9 POSTS