Adem Mikullovci: Seanca e radhës të hënën, s’ka nevojë për…

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur për Telegrafin se seanca e radhës do të mbahet të hënën, në ora 10:00. Ai ka thë ...
Mesazhi enigmatik ‘UÇK’ në mes të rrugës në Gjermani (Foto)

Mesazhi enigmatik ‘UÇK’ në mes të rrugës në Gjermani (Foto)

'UÇK' është shkruar me shkronja të mëdha me bitum mbi asfaltin në një rrugë në Bad Tölz të landit gjerman të Bavarisë. Dhe kjo ka shërbyer si motiv pë ...
Adelina Tahiri: ‘E di, është i lezetshëm por është i imi’ (Foto)

Adelina Tahiri: ‘E di, është i lezetshëm por është i imi’ (Foto)

Ka tash e një kohë të gjatë prej momentit të fundit kur këngëtarja Adelina Tahiri është përfolur mbi ndonjë lidhje të mundshme të dashurisë me persona ...

Kadaj–Bujupi: Ne po e bllokojmë Kadri Veselin, PAN-i për të po e bllokon Kosovën

Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se VV-ja është duke e bllokuar zgjedhjen e Kadri Veselit, kryetar të Kuvendit të Kosovës ...

Dështon seanca konstitutive e Kuvendit të Kosovës

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka ndërprerë punimet e seancës konstituive, në mungesë të PAN-it. 'Në sall ...
Jeta superluksoze e Morena Tarakut (Foto)

Jeta superluksoze e Morena Tarakut (Foto)

Këngëtarja, Morena Taraku nuk kalon ditë pa qenë në fokusin e shtypit rozë. Ajo pothuajse çdo ditë pranon dhurata të shtrenjta, ndan me ndjekësit m ...
E tmerrshme: Autobusi hyn në dyqan (Foto)

E tmerrshme: Autobusi hyn në dyqan (Foto)

Pasagjerët janë ngujuar në katin e sipërm të autobusit të Londrës që u fut në një dyqan. Dy automjete zjarrfikëse dhe tri njësi shpëtimi janë dërguar ...

Një ditë e ‘zakonshme’ në Kuvend?

Kuvendi i Kosovës, për të tretën herë do të mblidhet sot për të provuar në zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit të Kosovë dhe nënkryetarëve. Sea ...
8 / 8 POSTS