1 2 3 20 / 29 POSTS
‘Margarita’, kënga e re e Robertit (Video)

‘Margarita’, kënga e re e Robertit (Video)

Robert Berisha ka publikuar këngën e re, të cilën e ka sjellë të kompletuar me videoklip. Kënga mban titullin 'Margarita', kurse muzikën e ka bërë ...

Hoti: LAA po e pret të drejtën kushtetuese për formimin e qeverisë

Shefi i grupit parlamentar LAA-në, Avdullah Hoti ka kërkuar nga koalicioni PAN, që ta dal publikisht dhe të tregojë se nuk i ka votat, derisa ka thënë ...
Klasiku i vjetër në mënyrë të re: Limonada nga skara (Video)

Klasiku i vjetër në mënyrë të re: Limonada nga skara (Video)

Njëra ndër pijet më të popullarizuara në botë ka recepturë të re, e cila me siguri do t’ju kënaqë. Përbërësit: 6 – 7 limonë 200 g sheqer 80 ...

Pacolli e Haradinaj, dy orë takim ‘kokë me kokë’

Gjatë orëve të paradites i nominuari i PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj dhe kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli, patën një takim dy orësh, kok ...
Maqedonia i tregoi botës ‘recetën’ e diskriminimit ndaj shqiptarëve (Foto & Video)

Maqedonia i tregoi botës ‘recetën’ e diskriminimit ndaj shqiptarëve (Foto & Video)

Në Shkup dje u luajt loja e Superkupës së Evropës në mes Real Madridit dhe Manchester United e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve me rezultat 2-1 ...
Shpronësimi i kushtëzuar në Shipitullë (Foto)

Shpronësimi i kushtëzuar në Shipitullë (Foto)

Qamil Mjeku banor në lagjen Mjekiqi të fshatit Shiptullë, zonë kjo e shpallur me interes të veçantë për zgjerimin e aktiviteteve minerare të Korporatë ...
Lutfi Haziri: Mbi 1 milionë euro investime në QKMF-në e re në Gjilan (Foto)

Lutfi Haziri: Mbi 1 milionë euro investime në QKMF-në e re në Gjilan (Foto)

I pari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri e ka bërë publike përmes një fotografie pamjen e punimeve të ndërtimit të objektit të Qendrës Kryesore të M ...

Rusia konfirmon arrestimin e shtetasve të saj në Kosovë

Ambasada ruse në Serbi ka konfirmuar ndalimin e gjashtë qytetarëve rusë në Republikën e Kosovës. Të martën, autoritetet e sigurisë në Kosovë, kanë ...

Milaim Zeka: Nesër të zhbllokohet Parlamenti, s’ka rëndësi kush…

Deputeti nga koalicioni PAN, Milaim Zeka ka thënë se të gjithë qytetarët po presin që nesër të votohet kryetari i kuvendit. Sipas tij s’ka rëndësi ...

Hoti: Koalicioni LAA është unik dhe stabil

Kandidati për kryeministër nga koalicion LAA (LDK-AKR- Alternativa), Avdullah Hoti ka hedhur poshtë mundësitë e 'plasaritjes' së koalicionit parazgjed ...
1 2 3 20 / 29 POSTS