1 2 3 10 / 21 POSTS

Gjilani shpërndan sistemin e ujitjes për 50 hektarë me vishnje

Drejtori i Bujqësisë dhe Pylltarisë i komunës së Gjilanit, Ramiz Ramadani, tha se sistemi i ujitjes që po ndahet sot i dedikohet 50 hektarëve sipërfaq ...

Banorët e Hades: Nuk i lëshojmë shtëpitë pa plotësimin e kushteve

Banorët e lagjes së Mirenëve në fshatin Hade janë të vendosur që të mos i lëshojnë shtëpitë e tyre derisa nuk u plotësohen kërkesat si: çmimi i kompen ...

Vendet e BE-së i kthejnë emigrantët në Greqi

Shtetet anëtare të BE-së kanë filluar procesin e kthimit në Greqi të emigrantëve që në pesë muajt e fundit shkuan në Evropë përmes Greqisë, ndaj të ci ...

Dy të arrestuar, dyshohen për vrasjen e të riut nga Vushtrria që u gjet në lumin ‘Sitnica’

Policia e Kosovës bëri të ditur se për vrasjen e Kujtim Mehollit nga Akrashtica e Vushtrrisë janë arrestuar dy persona, ndërsa në shtëpinë e të arrest ...
Fansaj 21 vjeçare akuzon reperin Usher se i ka ngjitur SST (Foto)

Fansaj 21 vjeçare akuzon reperin Usher se i ka ngjitur SST (Foto)

Kush tha që artistët e famshëm duan të shkojnë vetëm me femra që duken si modele? Në rast se do të konfirmoheshin të vërteta akuzat e Quantasia Sh ...

12 vjeçari në përpjekje për të gjetur kurën e kancerit (Video)

Fëmijët e të sotshmes janë liderët e së nesërmes. Kultivimi i kuriozitetit te këta fëmijë mund të jetë ajo që do të kurojë një ditë sëmundje që sot ja ...
Foto e rrallë, kur amerikanët përdornin si imazh flamurin shqiptar (Foto)

Foto e rrallë, kur amerikanët përdornin si imazh flamurin shqiptar (Foto)

Ambasada amerikane në Tiranë ka zgjedhur si foto të ditës për të postuar në profilin e saj në rrjetet sociale një pullë poste amerikane. E veçanta ...

Femrat e zgjuara janë konsumuese të mëdha të alkoolit

Femrat të cilat kanë kryer universitetin priren të konsumojnë më shumë alkool sesa femrat të cilat kanë ngecur në arsim, ka zbuluar studimi i ri. S ...

Këngëtarja e njohur poston video rrëqethëse :Dua të vras veten (Video)

Ajo është një nga artistet më të suksesshme të viteve ’90, me albume me shitje marramendëse e hite të paharrueshme si 'Nothing Compares To You'. Po ...

Beogradi kundër status quo-së dhe ‘dhënies së tërësishme’ të Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i kryetarit të Serbisë, Nikola Selakoviq, ka lavdëruar sot ftesën e Aleksandar Vuçiqit për dialog të brendshëm ndërserb për K ...
1 2 3 10 / 21 POSTS