1 2 10 / 17 POSTS
Lista Serbe do të marrë pjesë në seancën e 10 gushtit

Lista Serbe do të marrë pjesë në seancën e 10 gushtit

Deputetët e Listës Serbe kanë konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se do të marrin pjesë në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës që është thirrur ...
PAN: Vendimi i kryesuesit për thirrjen e seancës është arbitrar

PAN: Vendimi i kryesuesit për thirrjen e seancës është arbitrar

Koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovë, i njohur si koalicioni PAN, vendimin e kryesuesi ...
Pse shtatzënat duhet të notojnë?

Pse shtatzënat duhet të notojnë?

Ushtrimet dhe stërvitja e lehtë gjatë shtatzanisë sigurisht që janë shumë të mira dhe pozitive. Por, njëri nga sportet më të sigurta dhe më të leht ...
Muri i Çamçakëzit në Sietëll, një atraksion ngjitës turistik (Video)

Muri i Çamçakëzit në Sietëll, një atraksion ngjitës turistik (Video)

Një prej atraksioneve më të jashtëzakonshme turistike në SHBA, është Muri i Çamçakëzit në Sietëll, që lirisht mund të quhet dhe vendi më i infektuar t ...
Fluturimi i frikshëm: Pasagjerët u përplasen për njëri tjetrin, valixhet u rrëzuan mbi kokat e tyre (Video)

Fluturimi i frikshëm: Pasagjerët u përplasen për njëri tjetrin, valixhet u rrëzuan mbi kokat e tyre (Video)

Kamera e kabinës kap tmerrin e përjetuar gjatë turbulencave që lanë 10 të lënduar. Një video tregon pasojat e një fluturimi të American Airlines që ...
Këta janë katër ministrat e rinj të emëruar nga Mustafa

Këta janë katër ministrat e rinj të emëruar nga Mustafa

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori vendim për emërimin e katër ministrave të rinj në kuadër të Qeverisë së Kosovës. Sipas një ...
Disa fshatra të Gjilanit bëhen me ujësjellës të ri

Disa fshatra të Gjilanit bëhen me ujësjellës të ri

Komuna e Gjilanit dhe Kompania Regjionale e Ujit 'Hidromorava', kanë nënshkruar marrëveshje të bashkëpunimit për realizimin e projektit të ndërtimit t ...
Të lutem mos më thirr në dasëm!

Të lutem mos më thirr në dasëm!

Nga Ilaz Hysaj Ceremonia e dasmave , kanagjegjeve dhe synetive në Kosovë duket sa ka prekur kulmin e degradimit. Ato më nuk paraqesin notën festive ...
Genta Ismajli lanson ‘bombën’ e radhës (Video)

Genta Ismajli lanson ‘bombën’ e radhës (Video)

Ka disa ditë që e kishte paralajmëruar, ndërsa sot pritja e adhuruesve të saj mori fund. Genta Ismajli sapo e ka lansuar këngën e saj më të re të ...
Adem Mikullovci thërret për vazhdimin e seancës konstituive të kuvendit

Adem Mikullovci thërret për vazhdimin e seancës konstituive të kuvendit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci në cilësinë e kryesuesit të seancës konstituive të Kuvendit ka caktuar vazhdimin e kësaj seancës për ...
1 2 10 / 17 POSTS