1 2 3 20 / 23 POSTS
Festa e shqiptarëve në Turqi, kështu e dhezin atmosferën (Video)

Festa e shqiptarëve në Turqi, kështu e dhezin atmosferën (Video)

Shqiptarët që jetojnë në Turqi, vazhdojnë të ruajnë traditat e trashëguara nga gjyshërit e tyre. Madje ata me qejf i shpenzojnë paratë për rrobat f ...
Dasma surprizë, këngëtarja shqiptare i jep fund beqarisë (Foto)

Dasma surprizë, këngëtarja shqiptare i jep fund beqarisë (Foto)

Këngëtarja shqiptare i ka dhënë fund beqarisë. Dasma e Ertila Kokës ka qenë një surprizë për të gjithë. Ajo është martuar me një arkitekt i ci ...

Aty ku Gjyste Vulaj e kall atmosferën (Video)

Në këto kohë përvëluese të verës, po vijnë edhe mbrëmjet muzikore që i duan të gjithë. Një e tillë është mbajtur edhe mbrëmë në terasën verore 'Joz ...
Dasmorët e mbulojn me para Big Mamën (Foto)

Dasmorët e mbulojn me para Big Mamën (Foto)

Sezona verore mund të quhet edhe sezona e dasmave dhe për këtë arsye këngëtarët tanë janë shumë të angazhuar. Në këtë rrafsh nuk anashkalohet edhe ...

Ruset u diskualifikuan për shkak të dopingut, medalja e artë u jepet SHBA-ve

Ekipit të femrave të Shteteve të Bashkuara në stafetën 4x400 metra, i është dhënë medalja e artë për Kampionati Botëror të Atletikës në vitin 2013, pa ...

Pija magjike që lufton kancerin

Lëngu që e gjeni më poshtë ka efekt të fuqishëm natyror e cila ka aftësinë për të vrarë qelizat e kancerit dhe për të parandaluar rritjen e tyre. K ...
Usher sërish në gjykatë

Usher sërish në gjykatë

Muzikanti Usher me prejardhje nga Texas u padit për ngjitje të sëmundjes së herpesit nga 3 persona. Disa javë më parë u zbulua që këngëtari në vitin 2 ...

O’Connell: Fuqia e qytetarëve mund ta transformojë shoqërinë

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe atij të Shkurtër 'DokuFest' ka nisur dje rrugëtimin e edicionit të XVI-të. Në mesin e shumë të prani ...
Skandal: Top Channel me hartë ku Kosova është pjesë e Serbisë (Foto)

Skandal: Top Channel me hartë ku Kosova është pjesë e Serbisë (Foto)

Faqja online e internetit për lajme 'Top Channel', nga Shqipëria, ka bërë një skandal. Në lajmin e publikuar më 4 gusht, në orën 17:30 me titullin ...

Ferizaj, Besnik Berisha në krye të NISMA për Kosovën

Të premtën është mbajtur Kuvendi i Parë zgjedhor i degës së NISMA-s për Kosovën në Ferizaj. Me këtë rast të pranishëm ishin strukturat e larta të NISM ...
1 2 3 20 / 23 POSTS