1 2 3 10 / 23 POSTS

Dialogu mes partive politike, çelës për krijimin e institucioneve

Njohësit e zhvillimeve politike në Kosovë konsiderojnë se para se të vazhdohet edhe njëherë seanca konstituive në Kuvendin e Kosovës, do të duhej të k ...

Receta më e mirë për reçel kumbullash

Sezoni i kumbullave ka filluar me të madhe, prandaj duhet shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme. Reçeli nga kumbullat është njëra ndër ëmbë ...
Del në shesh: Mozzik vjedh këngën ‘Xhelozia’ nga bullgarët (Video)

Del në shesh: Mozzik vjedh këngën ‘Xhelozia’ nga bullgarët (Video)

Ka pak ditë që e ka lansuar. Por, kënga e fundit e Mozzik e titulluar 'Xhelozia' del të jetë e vjedhur. Dhe jo vetëm në përshtypje të parë, por po ...

Goditet rëndë nga makina një i mitur në Shtime

Një djalë rreth moshës 12-13 vjeçare është goditur rëndë nga një makinë që po lëvizte nëpër rrugën 'Adem Jashari' në Shtime. Menjëherë në vendin e ...

Mjekë nga Amerika kontrolluan 116 fëmijë me problem në zemër

Në organizim të Organizatës 'Gift of Life Internetional' dhe në koordinim të 'Gift of Life Kosova', një ekip i mjekëve nga Amerika për një javë ka kon ...
Ronela Hajati dhe Lyrical Son sjellin këngën ‘Sonte’ (Video)

Ronela Hajati dhe Lyrical Son sjellin këngën ‘Sonte’ (Video)

Pritja e adhuruesve të tyre tashmë ka marrë fund. Dyshja e këngëtarve Ronela Hajati dhe Lyrical Son kan publikuar bashkëpunimin e tyre më të ri të ...

‘Luçiferi’ në Evropë, i nxehti mbërthen kontinentin

I gjithë kontinenti i Evropës është mbërthyer nga i nxehti ekstrem, ose afrikan siç preferojnë ta quajnë disa, por që duket se nuk është faji i Afrikë ...
Kur Angelina Jolie pozonte ‘topless’ (Foto)

Kur Angelina Jolie pozonte ‘topless’ (Foto)

Disa fotografi të mëhershme të aktores hollivudiane Angelina Jolie kanë dalë në internet dhe të cilat janë bërë hit me të madhe. Një fotografi e ak ...
Toka me shtatë ngjyra (Video)

Toka me shtatë ngjyra (Video)

Toka me shtatë ngjyra, është një regjion në afërsi të fshatit Chamarel, ndërsa kjo çudi gjeologjike njihet si pika më atraktive turistike në Republikë ...

Gjuha shqipe merr dritën jeshile, miratohet projektligji në Maqedoni

Qeveria në Shkup ka miratuar më në fund projektligjin për përdorimin e gjuhëve, ligji shumë i debatuar dhe i kërkuar me forcë nga partitë shqiptare në ...
1 2 3 10 / 23 POSTS